Szórakozás

Nemzetek Ligája: Padlóról álltak fel Szoboszlaiék, de nem sikerült egyenlíteniük (2-3)

Háromgólos hátrányból állt fel a magyar fociválogatott az oroszok elleni Nemzetek Ligája meccsen. Szoboszlai Dominikék az utolsó 20 percben szinte egykapuztak, az egyenlítést azonban nem sikerült kiharcolniuk, így 3-2-es vendég győzelemmel zárult a találkozó.

Önbizalomtól duzzadva várhatta a magyar fociválogatott az oroszok elleni hazai Nemzetek Ligája meccset, hiszen Marco Rossi legényei remek játékot bemutatva, idegenben győzték le a törököket csütörtök este. Az olasz mester győztes csapatát nem is akarta megvariálni, mindössze egy helyen változtatott: a védelemben Fiola Attila helyett az a Bese Barnabás került be, aki kisebb betegség miatt nem utazott el Törökországba.

Nagy iramban kezdte a meccset mindkét csapat. Az első pillanatokban látszódott, hogy ez az orosz válogatott jóval harapósabb, mint amilyen a török volt. Már az ötödik percben nagy helyzetbe kerültek, ám szerencsénkre Anton Mirancsuk hat méterről nem találta el a kaput. Tíz perccel később viszont már nem hibázott a 24 éves középpályás, és megszerezte a vezetést a vendégek számára. Mentek előre Szoboszlai Dominikék, küzdöttek az egyenlítésért, de nem sikerült igazán veszélyes helyzetet kialakítani. Sőt, Szalai Ádám hibáját könyörtelenül kihasználták az oroszok, és Magomed Ozdojev találatával 2-0-s előnyre tettek szert.

A második félidő borzasztóan kezdődött magyar szempontból, még egy perc sem telt el, amikor Mario Fernandesz is betalált, ezzel már 3-0-ra vezettek a vendégek.

A tetemes hátrány ellenére nem adták fel a fiúk, és össze is jött a szépítés. Sallai Roland pazarul emelte a hálóba a labdát, ez a gól pedig új lendületet adott a csapatnak. Megéreztük, lehet még keresnivalónk. És ezt csak fokozta a 70. percben Nikolics Nemanja találata. Egyre olvadt az oroszok előnye. Az utolsó 20 percben szinte egykapuzott a magyar válogatott, mégsem sikerült kiegyenlítenie, így 3-2-es orosz győzelemmel zárult a meccs.