Sport

PL: a VAR kétszer mentette meg Fernandest – győzött az MU

Az angol Premier League 9. fordulójának utolsó szombati mérkőzésén a VAR játszotta a főszerepet, és a Manchester United 1–0-ra győzött a West Bromwich ellen.

Bruno Fernandes elsőre kihagyta a 11-est, de másodjára már belőtte (Fotó: AFP)

A Mancheester United–West Bromwich mérkőzés az igencsak unalmas első félidő után, a szünetet követően pörgött fel, és ebben a VAR is nagy szerepet játszott.

A 47. percben David Coote játékvezető a büntetőpontra mutatott, miután úgy látta, hogy Bruno Fernandes kirúgta Conor Callagher lábát, ám a videós szobából azt tanácsolták a bírónak, hogy nézze vissza az esetet. A visszanézés után pedig visszavonta a büntetőt, a felvételek alapján úgy tűnt, a portugál a labdát érte el.

Nem sokkal ezután David De Gea lábbal védte Conor Townsend lövését, majd pedig az MU jutott 11-eshez, miután Darnell Furlong kézzel ért bele Anthony Martial lövésébe.

A büntetőpontra letett labda mögé Fernandes állt oda, de balra tartó lövését Sam Johnstone kiütötte, ám a VAR másodszor is megmentette az MU középpályást – a játékvezető újrarúgatta a 11-est, mert a visszajátszásból jól látszott, a kapus már a lövés előtt elhagyta a gólvonalat. Fernandes pedig másodjára már a kapu jobb oldalába, a léc alá lőtte a labdát.

Ezután a West Brom Callum Robinson révén kapufát lőtt (a támadó a tizenhatos vonaláról, balról csavarta a lécre a labdát), míg a másik oldalon Marcus Rashford kísérletét védte nagyot vetődve Johnstone.

A Manchester United így két nyeretlen bajnoki után egymás után másodszor nyert, az újonc West Brom viszont továbbra is nyeretlen ebben az idényben. 1–0