BelföldSport

Bajnokok Ligája: Juventus – Ferencváros 2-1

A Bajnokok Ligája keddi játéknapján a G csoportban a Ferencváros Torinóban vendégeskedett a Juventus ellen. – írta a reflektoronline.com.

A magyar bajnokcsapat remek akcióból Tokmac beadásából szerezte meg Uzuni révén a vezetést a 19. percben, amelyre Cristiano Ronaldo válaszolt egy mesteri góllal a 35. percben. Az első félidőben volt még pár komolyabb helyzet, azonban a zöld – fehér védelem a helyén volt. Erős olasz mezőnyfölényben ugyan, de bátran játszott a Fradi, amely az első félidő végén teljesen megérdemelten vonulhatott 1-1-gyel a szünetre.

A Juventus a második félidőben egy fokozattal feljebb kapcsolt, labdabirtoklásban messze a vendégek fölé nőtt, de a játék minden egyéb téren kiegyenlített volt. A fegyelmezett védekezés, a helyenként szép zöld – fehér támadások és a remek helyzetkihasználás akár történelmi Fradi – sikert hozhatott volna, de a csereként beállt Morata a hosszabításban szerencsés góllal megszerezte a vezető és egyben győztes gólt.

A Ferencváros becsületesen helytállt és csak kettő percen múlt, hogy nem sikerült elhozni 1 pontot a Juventus otthonából.

A mérközés végén Szerhij Rebrov elmondta, hogy büszke a csapatára, remekül helytálltak, dicséret illeti a játékosokat, akik minden edzői utasítást maximálisan végrehajtottak. Remekül védekeztek és nagyszerű kontrákat vezettek, ám természetesen csalódottak az utolsó pillanatban bekapott gól miatt, de Európa egyik legjobb csapatával játszottak és ez a Bajnokok Ligája, ahol nincs könnyű mérkőzés még a legnagyobbaknak sem. A három védős rendszer gyakorlására egyáltalán nem volt idő, de így is nagyszerűen hozta a védelem is a 90 percet. Természetesen minden nyilatkozó játékos és Rebrov is egyetértettek abban, hogy a Ferencváros rászolgált Torinóban az egy pontra, ám ez most nem sikerült, azonban ezzel a játékkal építeni lehet a következő kettő találkozóra.

Juventus FC  – Ferencvárosi TC 2-1 (Ronadlo 35., Morata 91., illetve Uzuni 19.)

Dinamo Kijev – FC Barcelona 0-4 (Dest 52., Braith Waite 57., és 70(11-esből)., Grizemann 92.)