BelföldSport

Ferencváros: így lehet meg a nemzetközi kupa-tavasz

A Ferencváros, ahogy megírtuk  a hosszabbításban kapott ki 2-1 arányban a Juventustól. – írta a reflektoronline.com.

A Ferencváros így egy ponttal a csoport negyedik helyén áll. Az már biztosan eldőlt, hogy a Bajnokok Ligájában a legjobb 16 közé a G csoportból a Barcelona és a Juventus megy tovább a következő két forduló eredményétől függetlenül, azonban egy nyitott kérdés még van. A következő két mérközésen eldől, hogy mely csapat mehet tovább a harmadik helyről az Európa Liga egyenes kieséses szakaszába.

Jelenleg jobb különbsége miatt a Dinamo Kijev áll a harmadik helyen, de az ukránoknak ugyanúgy egy pontjuk van, mint a Ferencvárosnak. A hat csoportmeccs után pontegyenlőség esetén ráadásul nem is a gólkülönbség, hanem – akárcsak egy oda-visszavágós párharcnál – az egymás elleni eredmények döntenek.

Mivel hazai pályán 2-2-es döntetlent játszott a Fradi a Dinamo Kijevvel, ezért ebben az esetben vagy győzni kell Ukrajnában vagy egy még gólgazdagabb döntetlent játszani.

Majdnem biztosra vehető tehát (ám van más forgatókönyv is), hogy az utolsó fordulóban Kijevben dől majd el a harmadik hely sorsa. Az biztos, hogy magyar csapatnak még egyszer sem sikerült az Európa Liga egyenes kieséses szakaszába jutnia, tavaly a Ferencváros a CSZKA Moszkvát megelőzve az EL csoport harmadik helyén végzett.

Akkor Razgradban dőlt el a továbbjutást érő második hely sorsa, nem sikerült… Most Kijevben…

Uzuni nagy napja!

A Ferencváros támadója, Myrto Uzuni több emlékezetes pillanatot okozott már a Bajnokok Ligájában.
Dinamo Zágráb ellen a továbbjutást eldöntő gólja után tegnap Torinóban is betalált a Juventus ellen. A mérkőzés különlegessége, hogy 2017-ben Uzuni azt nyilatkozta, hogy csodálja Cristiano Ronaldo játékát, természetesen így a portugál csillag a példaképe is. A tegnap Uzuni nagy napja volt, hiszen gólja mellett mezt cserélhetett a többszörös aranylabdás világsztárral.

Uzuni (balra) és példaképe, Ronaldo. Mindketten gólt szereztek a mérkőzésen (Fotó:FTC Hivatalos)

forrás, képek: reflektoronline.com, fradi.hu