Sport

La Liga: botlott az Eibar ellen, de így is élre állt a Sociedad

A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 13. fordulójának vasárnapi játéknapján a Granada egygólos győzelmet aratott az Elche otthonában.

Tovább tart az Elche rossz sorozata (Fotó: Getty Images)

Két rossz formában lévő együttes találkozott a játéknap kora esti mérkőzésén. A vendég Granada utolsó hét La Ligás mérkőzésén nyeretlen maradt és csupán három pontot szerzett, míg az Elche legutóbbi négy bajnokiján egyaránt döntetlent játszott.

A találkozó első és egyetlen gólja a 42. percben született, a vendégek győztesgólját Suárez Charris szerezte (0–1). Hiába birtokolta többet a labdát az Elche főképp a második játékrészben, helyzeteket jobbára a vendégek tudtak kialakítani.

Győzelmének köszönhetően a Granada két helyet előre ugrott a tabellán és már a hetedik pozíciót foglalja el.

KORÁBBAN

Már az ötödik percben megszerezte a vezetést a Villarreal Pau Francisco Torres fejese után (0–1). A szünetig nem született újabb találat, viszont a második játékrész elején igen, ezúttal a Betis talált be. Aitor Ruibal García elé fejelték ki a vendég védők a labdát, aki 18 méterről kapásból lőtte ki a bal felsőt (1–1).

A folytatásban több gól már nem esett, így maradt a pontosztozkodás. A Villarreal sorozatban negyedszer játszott döntetlent a bajnokságban.

A Real Sociedad a 20. percben szerezték meg a vezetést: egy szögletet követően Ander Barrenetxea elé került a labda, aki a tizenhatos vonaláról lőtt egy óriási, kapufát is érintő gólt kapásból (1–0).

Ezt követően az Eibar egyre több támadást vezetett az egyenlítés érdekében, aminek a 65. percben lett meg az eredménye: Sergi Enrich került ziccerbe az ötösön belül, és nem hibázott (1–1).

A Real Sociedad azonban sebességet tudott váltani, és a 82. percben Igor Zubeldia révén újra megszerezte a vezetést, csakhogy videózás után a játékvezető végül érvénytelenítette a találatot. A vége 1–1 lett, de ta Sociedad több lőtt góljának köszönhetően így is megelőzte a tabellán az Atlético Madridot, amely két meccsel kevesebbet játszott.

SPANYOL LA LIGA
13. FORDULÓ
Real Sociedad–Eibar 1–1 (Barrenetxea 20., ill. Enrich 65.)
Real Betis–Villarreal 1–1 (Aitor Ruibal 51., ill. P. Torres 5.)
Elche–Granada 0–1
(Suárez Charris 42.)
Később
21.00: FC Barcelona–Levante (Tv: Spíler2) – élőben az NSO-n!
Hétfőn játsszák
21.00:
Celta Vigo–Cádiz
Szombaton játszották
Getafe–Sevilla 0–1
(Etxeita 81. – öngól)
Huesca–Deportivo Alavés 1–0 (Ontiveros 66.)

Real Madrid–Atlético Madrid 2–0 (Casemiro 15., Oblak 64. – öngól)
Valencia–Athletic Bilbao 2–2 (Soler 26. – 11-esből, Vallejo 83., ill. Villalibre 55., R. García 79. – 11-esből)