Sport

Veszprémi kézis: Elegem van a harmadik helyekből

A Veszprém kézilabdacsapata a lehető legfájdalmasabb módon veszítette el a Kiel elleni Bajnokok Ligája-elődöntőt. Az első félidőben rengeteg hibával játszó magyar együttes hétgólos hátrányból fordított, majd már négy találattal is vezetett, és még a hosszabbításban is ellépett kettővel, mégis kikapott német ellenfelétől (35-36), így végül a bronzéremért játszik majd kedden 18 órától a PSG ellen.

A szlovén Gasper Marguc volt a veszprémiek egyik legjobbja, hét gólt szerzett a mérkőzésen, ami után feldúltan nyilatkozott a Sport TV-nek.

Elegem van a harmadik helyekből, le vagyok sújtva. El vagyok keseredve, főleg az első félidő miatt. Nem tudom, miért, de energia és érzelmek nélkül játszottunk.

A második félidő teljesen más volt, de nagyon máshogyan kell játszani, ha hat gól hátrányból futunk az eredmény után, nagyon sok energiát emésztett ez fel, és már négy góllal is vezettünk. Küzdöttünk, de néhány buta hiba következtében visszajött a Kiel. Hatvan percen át kell küzdeni, nem egy félidőn át” – nyilatkozta a 30 éves jobbszélső, aki szerint megvolt a momentumuk, hogy megnyerjék a meccset, de buta hibákból buta gólokat kaptak, egy ilyen kaliberű ellenfél ellen pedig ez nem fér bele.

A Veszprémnek hatodszor szerepel a Final Four-ban, de még egyszer sem sikerült aranyéremmel hazatérnie. Ami az elődöntőket illeti, a mostani volt kilencből az ötödik veresége.