BelföldSport

F1: kettős Ferrari-siker a 2022-es idénynyitó Bahreini Nagydíjon

H. L. 2022.03.20 17:49
Frissítve: 2022.03.20 18:32

Charles Leclerc vezérletével a Ferrari kettős sikert aratott a 2022-es Formula–1-es idénynyitó Bahreini Nagydíjon. A dobogó alsó fokára Lewis Hamilton (Mercedes) állhatott fel, miután mindkét Red Bull megadta magát az utolsó körökben. Az első ötös sorát George Russell (Mercedes) és Kevin Magnussen (Haas) egészítette ki.

2022.03.20 09:58:21

F1
H. L.

Verstappen és Pérez alatt az utolsó körökben adta meg magát az autó, aminek révén Hamilton lépett fel a dobogó alsó fokára.

2022.03.19 14:41:06

F1
B. Ö. B.

Hamilton az ötödik, Russell a kilencedik helyről vághat neki az idény első versenyének.

2022.03.19 12:01:24

F1
B. Ö. B.

Leclerc bemutatott egy látványos kicsúszást, de a második helyen végzett Verstappen mögött.

2022.03.18 18:32:45

F1
ZSOLDOS BARNA, DANCSÁK ANDRÁS (INFOGRAFIKA)

Versenyzők, csapatok, helyszínek, versenyidőpontok, adatok, adatok, és adatok.

2022.03.18 14:22:03

F1
H. L.

A holland 87 ezreddel előzte meg a második Leclerc-t, míg a brit lemaradása több mint egy másodperc volt.