BelföldSport

Tenisz: Kyrgios üvöltözött, ütőt tört; Cicipasz és Fritz is kiesett

A harmadik helyen kiemelt görög Sztefanosz Cicipasz a nyolcaddöntőben búcsúzott a Miamiban zajló kemény pályás tenisztorna férfiversenyében, míg Nick Kyrgios ismét botrányos viselkedésével hívta fel magára a figyelmet

Nick Kyrgios ismét nem a játékával hívta fel magára a figyelmet (Fotó: AFP)

Az ausztrál Nick Kyrgios öt napja kapott pénzbüntetést az Indian Wells-i viselkedéséért, és máris itt az újabb botrány. Miamiban, a nyolcaddöntőben, az olasz Jannik Sinner elleni kétszettes vereség során többször is vitatkozott, üvöltözött a székbíróval, összetört egy ütőt. Viselkedéséért több alaklommal is pontlevonással sújtották, végül 7:6, 6:3-as vereséget szenvedett.

AZ EUROSPORT VIDEÓJA KYRGIOS ÚJABB BALHÉJÁRÓL

A világranglista ötödik helyezettjét, Sztefanosz Cicipaszt az első fordulóban Fucsovics Mártont legyőző, 14. kiemelt spanyol Carlos Alcaraz búcsúztatta kedden két szettben, 1 óra 52 perces mérkőzésen.

Ugyancsak kiesett az Indian Wells-i torna győztese, a 11. kiemelt amerikai Taylor Fritz, akit a szerb Miomir Kecmanovics győzött le három játszmában.

Sikerrel vette a nyolcaddöntőt a címvédő lengyel Hubert Hurkacz, akinek a következő ellenfele az elsőként rangsorolt orosz Danyiil Medvegyev lesz. Ha Medvegyev nyer, ismét átveszi az első helyet a világranglistán.

A nőknél az olimpiai bajnok svájci Belinda Bencic és a korábbi világelső japán Oszaka Naomi már elődöntős, a két játékos egymás ellen lép majd pályára a fináléba kerülésért.

ATP-TORNA, MIAMI (9 584 055 dollár, kemény pálya)