BelföldSport

BL: Atlético Madrid–Manchester City visszavágó élőben az NSO-n!

A labdarúgó Bajnokok Ligája negyeddöntőjének visszavágóján az Atlético Madrid nem tudta megverni (0–0) odahaza a Manchester Cityt, így kiesett.

Micsoda hajrá volt! (Fotó: AFP)

BAJNOKOK LIGÁJA

NEGYEDDÖNTŐ, VISSZAVÁGÓ

Atlético Madrid (spanyol)–Manchester City (angol) 0–0

Madrid, Wanda Metropolitano, 65 675 néző. Vezette: Siebert (német)

ATLÉTICO: Oblak – Szavics, Felipe, Mandava – M. Llorente, Koke (De Paul, 69.), Kondogbia, Lemar (Luis Suárez, 82.), Renan Lodi (Ángel Correa, 69.) – Griezmann (Carrasco, 69.), Joao Félix (Matheus Cunha, 82.). Vezetőedző: Diego Simeone

MAN. CITY: Ederson – Walker (Aké, 73.), Stones, Laporte, Joao Cancelo – De Bruyne (Sterling, 65.), Rodri, Gündogan – Mahrez, Foden, Bernardo Silva (Fernandinho, 79.). Menedzser: Josep Guardiola

Kiállítva: Felipe (90+1.)

Továbbjutott:
a Manchester City, 1–0-s összesítéssel

ÖSSZEFOGLALÓ

Nagyszerű hírt kapott a visszavágót megelőzően az Atlécio Madrid: sikeres volt a fellebbezése, az Európai Labdarúgó-szövetség (UEFA) felfüggesztette a hét elején kiszabott szektorbüntetést, így a madridiakat 65 ezer szurkoló biztatta a Wanda Metropolitanóban.

Az előző meccsen összeszedett egygólos hátrány miatt az Atlético kénytelen volt a szebbik arcát, azaz a támadójátékát is megmutatni. Tegyük hozzá, nem tűnt lehetetlen feladatnak az első felvonáson elért 0 (!) kapura lövést überelni. A legutóbbi csapat, amely egyszer sem jutott el kaput eltaláló lövésig/fejesig egy BL-párharc során, a Deportivo La Coruna volt a 2003–2004-es idényben.

Némileg a Manchester Cityt is meglepte a spanyolok támadóharmadban bemutatott magasabb, agresszívebb letámadása, ami az első tíz percig tartott. Ezután a tőlük már megszokott védekezés, a kontrajátékra való berendezkedés következett.

Kis híján hátrányba került a 29. percben az Atleti, de szerencséjére Ilkay Gündogan lövése a jobb oldali kapufán csattant, és a helyzetet követő kavarodásból is jól jött ki, maradt a 0–0. A HELYZET ITT!

Összesen 125 percet kellett várni a „matracosok” első próbálkozására. Más kérdés, hogy Geoffrey Kondogbia 36. minutumban leadott lövése igazi kapuscsemege volt.

Diego Simeone vezetőedzőnek taktikát kellett váltania az egalizálás érdekében, a fordulás után érezhetően vehemensebbek voltak játékosai. Ennek egyik eredménye Antoine Griezmann kapáslövése volt, amely túlzottan nem veszélyeztette Ederson kapuját.

Mintha a második játékrészben szerepet cseréltek volna a csapatok, az Atleti jóval aktívabb volt, több nagy lehetősége is adódott, de a hőn áhított gól csak nem akart összejönni.

Frusztrálttá is váltak a madridiak, s miután kiállították Felipét – aki alattomos módon odarúgott Phil Fodennek – elszabadultak az indulatok: Sztefan Szavics több City-játékossal is összetűzésbe került: lerángatta a pályáról Fodent, Jack Grealishnek pedig meghúzta a haját. Ennek ellenére megúszta, őt nem állították ki.

Még a rendes játékidő hosszabbításának legvégén, a 112. percben is volt gólszerzési lehetőségük a hazaiaknak, ám ezzel sem tudtak élni, és búcsúztak az elitsorozattól. 0–0

— Manchester City (@ManCity) April 13, 2022

Guardiola 9. BL-elődöntője következik, rekord!

Miután 2017 és 2020 ősze között tíz hazai BL-mérkőzéséből 9-et megnyert az Atlético, az utóbbi nyolc hazai BL-mérkőzése közül egyetlen egyet sem tudott megnyerni!

Jöhet a Citynek a Real Madrid, ha már az AM nem tudta mindkét manchesteri csapatot kiütni.

Lett.

Nyilván lesz még egy kis lökdösődés és szájkarate.

90+13. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

90+12. perc MI MARADT KI? Carrasco emel Suárez elé, akit szerel az ötösön nagy nehezen Aké, majd Llorente visszaszerzi a labdát, amelyet az ötös jobb sarka elől Correa jobbal a kapusba lő! Az újabb lecsorgót elrúgja jó messzire Laporte.

90+11. perc Guardiola meg Szaviccsal vív heves szópárbajt. Szavics Grealish haját húzta meg, Sterlinget meg egyszerűen lefejelte még az előbbi tolongásnál.

90+10. perc Diego Simeone mindenkit megtapsol, aki a földön fekszik, mert igen sérülékenyek most a City játékosai. Majd pályára is lép vitatkozni, nyilván sárga lap.

90+8. perc Ederson kiüti Cunha elől Carrasco jobblábas beadását, majd gyorsan lesérül. Simeone tombol, tiszta Dél-Amerika.

90+7. perc Joao Cancelo kap sárga lapot, gáncsolta a 16-os bal oldala előtt Carrascót.

90+6. perc Phil Foden kap sárga lapot, mert neki még nem volt.

90+6. perc ZICCER MARADT KI, Rodri kontrát indít, Gündogan elé passzol, aki 12-ről, középről a kilép Oblakba lő! Ballal.

90+4. perc Rijad Mahrez kap sárga lapot, lassan végzett el egy szabadrúgást.

90+3. perc Kilenc perc a ráadás!Koke meg behúzza őt az öltözőbe.

90+1. perc MERT EZ NEKI PIROS! De nagyon tiltakozik a brazil, a csk. Oblak is. Felipe már idegi alapon reklamál, Llorente lefogja.

90+1. perc Felipe is kap egy sárga lapot, szétesett a végére az Atlético… A brazil megrúgta az általa már szerelt Fodent, a földön fekve. Az utánarúgást követően sérült meg Foden, akit Szavics gyógykezelt a maga módján.

90+1. perc Sok hűhó… Sztefan Szavics és Nathan Aké kap sárga lapot.

Laporte nyugtatja Szavicsot, mérsékelt sikerrel, meghúzta valakinek a haját a montenegrói bekk.

89. perc Foden lesérül, Szavics kihúzza a pályáról, azonnal kitör az általános pogó és dulakodás.

88. perc Carrasco bal oldali beadását Aké Cunha elé rúgja az ötösről, de megússza, mert szereli a brazilt a visszafutó Rodri!

86. perc MELLÉ, Correa passzát Cunha kissé balról, tízről az előtte álló Stones-ba rúgja. Jobbal. Korner, amelyre Ederson rosszul lép ki, Aké a jobb alsó mellé fejel három méterről, Szavics bevetődik, de nem éri már el a labdát.

85. perc Sterling megáll egy pillanatra, Cunha azonnal odacsúszik neki, Rodri kap sárga lapot aztán aztán egy kegyetlen becsúszásért. Cunha volt az áldozat.

84. perc Suárez első csele jó, aztán szereli őt a 16-oson Fernandinho és Aké közös erővel.

82. perc Luis Suárez és Matheus Cunha be, Félix és Lemar le.

80. perc Marcos Llorente fellöki a bal szélen Fernandinhót, sárga lap és eltiltás.

79. perc Correa lő a bal alsó mellé 12-ről, jobbról.

Captain0-0 #ManCity pic.twitter.com/cWNwLDgpKP

79. perc Fernandinho csak beáll, Silva le. Szélső helyett szűrő, a brazil lett az új csk.

77. perc De Paul jobbal a bal alsó mellé lő kapásból, 18-ról, Lemar ívelése után. Előtte elesett Félix az ötösön, de nem kezdett el ketyegni a VAR.

73. perc Nathan Aké be. A bal szélre fut, Cancelo visszament a jobb oldalra.

72. perc Walker a földön ül, csak le kell cserélni őt.

70. perc Helyzet, Félix cselei után Llorente ad jobbról laposan De Paul elé, aki kissé jobbról, tíz méterről jobbal nem sokkal teker a bal, azaz a rövid felső sarok mellé!

69. perc Yannick Carrasco be, Griezmann le, Rodrigo De Paul Kokét, a talán szintén lesérült Lodit Ángel Correa váltja.

A Manchester City első meccse itt, előző 11 spanyolországi fellépéséből 3-at nyert csak, bár egyet már Guardiola alatt. Madridban, csak a Real ellen.

67. perc Walker elrúgja a labdát a jobb szélen Lodi elől, majd összerúgnak, ápolás. Walker igen szenved, jobbal térden cserdítette a brazilt, de ő húzta a rövidebbet. Ápolás a pályán. Simeone és Guardiola is értetlenkedik.

Sérülés, a jobb lába fáj.

65. perc Raheem Sterling be, De Bruyne le. Kitikkadt, lesérült?

63. perc Nyom az AM, de igazi helyzete nincs, jó támadása sincs mostanában.

Négyszer került hátrányba Simeone Madridja idegenben BL-párharcban, kétszer tudott fordítani, a Barca és a Leverkusen ellen.
Fernandinho nem melegít. Lehet, ez volt utolsó BL-mérkőzése?

57. perc Llorente beadása után Félix körömpasszát Griezmann jobban találja el, ballal 18-ról a bal alsó mellé lő, estében.

55. perc Hopp, Walker nem figyel, Llorente jobb oldali beadása így Félix fején csattan az ötös előtt. Csoda rossz fejes, kirúgás.

54. perc Szavics emel a 16-os és Félix elé, de jön, és elrúgja előle a labdát Ederson, majd Lodi bal oldali beadására hiába vetődik a portugál az ötösön. De les.

53. perc Felipe nagyot sprintel, hogy megállítson egy rossz passzt a szögletzászlónál, majd ügyesen rápattintja a labdát a rárohanó De Bruyne lábára.

48. perc Lemar távoli lövését Rodri blokkolja.

46. perc Helyzettel, Llorente passzát Griezmann jobbal a bal alsó mellé vágja négy méterről, picit jobbról. Laporte nagyot mentett tulajdonképpen, becsúszva, így szöglet. Ami veszélytelen.

46. PERC FOLYTATJUK!

Egy csere volt: Foden bőrszínű turbánját stílusosan kékre cserélték.

Másfél meccs, egy lövés…

Atlético Madrid have had one goal attempt in 135 minutes against Manchester City pic.twitter.com/9JgFHryWep

— B/R Football (@brfootball) April 13, 2022

Segédedző

Oleksandr Zinchenko has taken on a new role pic.twitter.com/dJW82dZmPB

— GOAL (@goal) April 13, 2022

Guardiola: 7 nulla nulla a 148 európai kupameccsből. Simeone: 12 nulla nulla a 87 meccsből.

Guardiola csapatai háromszor nyertek Simeone csapata ellen, egyszer kikaptak.

— Squawka (@Squawka) April 13, 2022

Ez Kevin De Bruyne 51. BL-meccse a Manchester Cityben. A belga középpályás összesen 11 gólt szerzett és 18 gólpasszt adott. A 11 találatából nyolc a tavaszi, egyenes kieséses szakaszban született, ebből öt a negyeddöntőben.

E párharc gólkirály: De Bruyne. Aki a hatodik játékos, aki a BL-ben a három (jelenleg) legnagyobb spanyol klub (Atlético, FC Barcelona, Real Madrid) ellen egyaránt eredményes volt. Elődei: Didier Drogba, Fernando Torres, Robert Lewandowski, Blaise Matuidi és Álvaro Morata. Sőt, De Bruyne a Sevilla kapuját is bevette már az elitsorozatban. Egyedül Drogba tudott négynél több spanyol rivális ellen gólt szerezni (FC Barcelona, Real Madrid, Real Betis, Atlético Madrid, Valencia).

A Premier League-éllovas Manchester City 2–2-re végzett a Liverpoollal a „PL-döntőn”. Kilenc tétmeccs óta veretlen, idegenbeli bajnokin a nyár óta nem bukott el. Döntetlenek becsúsznak olykor, ám egyedül az lenne baj, ha megismétlődne a két túrafiaskója a BL-ben (PSG, Leipzig).

A híresen masszív Atlético Madrid hazai BL-eredményei sem kecsegtetnek sok jóval – a Porto elleni 0–0 volt az egyik „pozitívum”, míg a szintén manchesteri MU elleni februári 1–1 ugyan tisztes, de ezúttal nem elég.

Nem az Atlético mellett szól, hogy a  spanyolok 2020 októbere óta nem nyertek hazai pályán a BL-ben. Igaz, az egyenes kieséses szakaszban még sohasem  kaptak ki a Wanda Metropolitanóban.  Most azonban a döntetlen nem elég a továbbjutáshoz.

45+4. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

45+3. perc Ennek örömére a pályán bemutató a pocsék passzokból, Cancelo meg elesik.

Három perc a ráadás.

44. perc

De Bruyne jobb oldali kornerét elvéti középen Oblak, de kisegíti őt Griezmann.

40. perc Gündogan remekül emel Foden elé, aki ballal lőhetne az ötös bal sarkáról kapura, de nem meri ezt megtenni az előtte álló Felipe miatt, kisodródik aztán balra, oda a helyzet.

38. perc Cancelo jobbal a jobb alsó mellé lő 20-ról. Kissé balról.

Eközben a Liverpool…

35. perc Llorente passzol Kondogbia elé, aki ballal 18-ról, picit jobbról a bal alsót veszi célba, Ederson vetődve fogja a labdát. Csak tud a kapu felületére lőni az Atlético a City ellen…

Griezmann az AM rekordere, 25 gólt szerzett a sorozatban. De január 6. óta nem talált be az ellen kapujába…

A City legjobb gólszerzői a BL-ben:

36 Agüero

25 Sterling

19 Gabriel Jesus

12 Mahrez

11 De Bruyne

30. perc KAPUFA! Silva indítása után Walker jobbról középre ad, pontosan, Foden nem lő az ötös bal sarka elől most, okosan, laposan Gündogan elé passzol, aki középről jobbal a jobb oldali kapufa tövére lő. A kipattanó a németé, de hat méterről hiába fejel kapura, blokkolja a próbálkozást mellel Felipe.

Guardiola meccsei az Atlético ellen: 10 siker, 3 vereség.

28. perc Ederson lép ki szépen Félix elé Griezmann jobb oldali beadására.

27. perc Az ötös bal sarka elől jobbal Foden Szavicsba lő, a kipattanót ballal 17-ről kapura szúrja De Bruyne, de blokkol az előtte álló Mandava.

A mai a City 100. BL-mérkőzése ugyebár, 55-ször nyert. Az első 100 meccséből a sorozatban csak a Real nyert többször: 57-szer.

24. perc Felipe kap sárga lapot De Bruyne felrúgásáért.

24. perc Llorente ment kézzel Foden elől az ötös bal sarka előtt… kirúgás.

— Atlético de Madrid (@Atleti) April 13, 2022

20. perc Meddő a City mezőnyfölénye, de harmatosak a hazai attakok.

Guardiolának játékosként volt pluszban 49 fellépése a BL-ben.

A legtöbb meccs edzőként a BL-ben:

214, Sir Alex Ferguson

208, Arsene Wenger

182, Carlo Ancelotti

151, José Mourinho

150, Guardiola

15. perc Foden folytatja.

Madridban 16 Celsius-fok van, icipici széllel.

12. perc Felipe odalép Fodennek, ápolás. Jó nagyot lökött rajta, Foden a fejére kapott hátulról a braziltól. Vérzik, tehát sárga lap sincs… Grealish melegít.

pic.twitter.com/pzvreLJ48D

10. perc Félix és Felipe sem ér oda, de Stones nyolc méterről a jobb felső sarok fölé fejeli De Bruyne balról érkező szögletét.

8. perc Szavics szereli a 16-oson belül járó, balról beadni akaró Gündogant, de hamar eladja a hazai csapat, Gündogan jobbal a bal alsó mellé lő 18-ról, Kondogbia fejjel blokkolt… kirúgás.

5. perc Dettó, pedig most ketten is érkeztek középen, de Lemar és Griezmann között mértani pontossággal találta meg Walkert.

4. perc
Félix jobb oldali beadása rossz.

3. perc Angol fölénnyel, majd Kondogbia megtapsolja a játékvezetőt, mert lefújta az ellene elkövetett Rodri-féle szabálytalanságot.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak piros-fehér mezben és kék nadrágban, a vendégek tiszta fehérben.

(Fotó: AFP)

Más lesz ez a meccs, mint az első. Az Atlético hazai pályán játszik, a saját, szenvedélyes szurkolói előtt, így biztosan lesznek nehéz periódusaink. Az idény végén járunk, ez mindig sűrű időszak, de nem vagyunk fáradtak, ha kikapunk, nem emiatt lesz. Josep GUARDIOLA, a Manchester City

menedzsere.

Azért akármit mondott Marco van Basten, alighanem érdemes lesz végignézni a szerdai összecsapást.

„Nincs mese, győznünk kell, de hiszünk magunkban – idézte a Marca Kokét, az Atlético csapatkapitányát. – Sok szurkolóval beszéltem, és ők is optimistán várják a találkozót. Nyugodtak vagyunk, tudjuk, mire számíthatunk a Citytől, és azt is, nekünk hogyan kell futballoznunk ahhoz, hogy megnyerjük a mérkőzést. Teljesen mindegy, ki mit gondol a játékunkról, megvan a saját elképzelésünk, amihez ragaszkodunk.”

A szerdai negyeddöntőben pedig bár nem  lehetetlen egygólos hátrányból fordítani a Manchester City ellen, ehhez a támadójáték javulására lenne szükség. És persze nem ártana kapott gól nélkül lehozni a meccset, ami szintén nem lesz egyszerű. A City a hétvégi, Liverpool elleni rangadón (2–2) is megmutatta, milyen támadópotenciál rejlik benne. Főleg Kevin De Bruyne játszik ihletett formában. A belga középpályás az utóbbi hat térmérkőzésén hat gólt szerzett, a negyeddöntő első felvonásán is ő lőtte az angolok győztes találatát.

A rend kedvéért tegyük hozzá, hogy Marco van Basten olyannyira a sokgólos támadófutball híve, hogy  erősen támogatná a lesszabály eltörlését, mint ahogy az is tény, hogy az Atlético ezzel a stílussal lett az utóbbi évtizedben Spanyolország és Európa egyik topcsapata. Más kérdés, hogy ebben az idényben gyengélkedik a gárda. A La Ligában a címvédésre jóformán semmi esélye, sőt, az is kérdés, hogy meglesz-e a BL-indulást érő első négy hely valamelyike.

„Ha az Atlético játszik, a legjobb döntés csatornát váltani vagy keresni egy filmet – idézte a Marca a  hollandokkal Európa-bajnok futballistát. – Nem tilos ilyen stílusban futballozni, de számomra érthetetlen, amikor egy csapat végig tíz emberrel védekezik, és az a legfőbb célja, hogy megúszsza kapott gól nélkül a meccset. Az edző persze dönthet úgy, hogy ezt a stílust erőlteti, de nem túl örömteli nézni, ahogy olyan kitűnő támadók, mint Antoine Griezmann és Joao Félix végig védekeznek.”

Bár a legutóbbi két mérkőzésén egyetlen gólt sem szerzett az Atlético Madrid, Koke, a csapat középpályása hisz abban, hogy szerda este legyőzik a Manchester Cityt. KEMÉNY KRITIKÁVAL ILLETTE az Atlético Madrid futballját Marco van Basten. Az 57 éves korábbi klasszis nem fogta vissza magát, nyíltan nézhetetlennek titulálta a spanyol bajnok játékát azután, hogy a Manchester City elleni negyeddöntő angliai, 1–0-ra elvesztett mérkőzésén egyetlen kapura lövésük sem volt a madridiaknak, majd a hétvégén szintén 1–0-s vereséget szenvedtek a kiesés ellen küzdő Mallorca vendégeként.

Százados lett a City

Gearing up for #UCL game no. #ManCity pic.twitter.com/mRNOKv7PJR

Egy kis örökmérleg: egy mérkőzés, azon egy egy nullás angol siker.

Eltiltott: Gabriel Jesus.

A hazaiaktól Héctor Herrera és José Giménez sérült, a vendégektől Rúben Dias maródi.

pic.twitter.com/EGfltxGPbc

Dárdai Pál BL-tippjei: Manchester City, Liverpool, Chelsea, Bayern

A szakértő hitele – Pietsch Tibor jegyzete.

A Manchester City a legutóbbi hat, oda-visszavágós BL-párharca során rendre megnyerte az első mérkőzést. Meg kell jegyezni, a 2019–2020-as évadban a negyeddöntőben egy meccs döntött a továbbjutásról, azon a City 3–1-re kikapott az Olympique Lyontól.

2019–2020, nyolcaddöntő: Real Madrid 2–1

2020–2021, nyolcaddöntő: Borussia Mönchengladbach 2–1

2020–2021, negyeddöntő: Borussia Dortmund 2–1

2020–2021, elődöntő: Paris Saint-Germain 2–1

2021–2022, nyolcaddöntő: Sporting CP 5–0

2021–2022, negyeddöntő: Atlético Madrid 1–0

Pep Guardiolának immár több győztes BL-meccse van az egyenes kieséses szakaszban a Cityvel, mint az FC Barcelonával. Az angolokkal 23 találkozóból 15-öt megnyert, a katalánokkal a mérleg 26/14. Igaz, a Barcával 2009-ben és 2011-ben megnyerte a sorozatot.

Az Atlético Madrid a BL-ben kétszer került egygólos hátrányba idegenben oda-visszavágós párharcban. Mind a kétszer továbbjutott.

2014–2015, nyolcaddöntő: Bayer Leverkusen (0–1, 1–0 – 11-esekkel 3–2)

2015–2016, negyeddöntő: Barcelona (1–2, 2–0)

Ez volt Diego Simeone 100. elvesztett tétmérkőzése az Atlético vezetőedzőjeként. Irányításával a madridi csapat 337-szer győzött és 132-szer ikszelt.

Egy góllal nyert odahaza a City.

ÜDVÖZÖLJÜK KEDVES OLVASÓINKAT AZ ATLÉTICO MADRID–MANCHESTER CITY MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉBEN!