BelföldSport

NBA: a Memphis lesz a Golden State ellenfele a főcsoport-elődöntőben – videók

A Memphis Grizzlies 116–104-re nyert a Minnesota Timberwolves vendégeként az NBA-rájátszás első körében, mellyel lezárta a párharcot, s bejutott a Nyugati főcsoport elődöntőjébe, ahol a Golden State Warriors lesz az ellenfele.

Ja Morant 17 ponttal vette ki a részét a sikerből (Fotó: Getty Images)

Minnesota Timberwolves–Memphis Grizzlies 106–114

A Nemzeti Sport Online szakmai

együttműködő partnere a kezdo5.hu

Megint a végén emelt a szinten a Grizzlies. Látványos és fordulatos mérkőzést játszottak a felek és nagyjából azt kaptuk, amit az egész párharcban: hol egyik, hol másik fél érvényesítette az akaratát, de a vége azért csak az esélyesebb Memphisé lett. A vendégek az első negyedben egyszer már megléptek hét ponttal, de hamar átvette az irányítást a Minny és a hazai alakulat Anthony Edwards, valamint Jaden McDaniels révén kintről kezdte el szétlőni ellenfelét – ami olyan jól sikerült, hogy a nagyszünetben három ponttal vezetett, majd a fordulás után még rátett egy lapáttal és 66–53-nál 13 pont is volt az előnye. A Grizzlies innen próbálta meg összekaparni magát, de a záró etap így is közte tízről vette kezdetét, azonban ott megint olyan szinten dominált Taylor Jenkins együttese, mint legutóbb: végül 40–22-re (!) vitte el a mindent eldöntő játékrészt. Hat perccel a vége előtt, 94–94-nél érte utol ellenfelét a társaság, majd három perccel az órán, 99–101-nél vette át újra a vezetést a második negyed után és ezt már nem is adta ki a kezéből – bő egy percnél Tyus Jones bombázott be egy clutch triplát a támadóidő lejártakor, majd 36 másodpercnél Jaren Jackson Jr. zsákolt egyet nehéz helyzetből, itt Pat Beverley triplája kimaradt, Ja Morant két büntetője után pedig már nem lehetett visszaút. Az utolsó másfél percet 11–4-re nyerte meg a Memphis, ismét a legfontosabb időszakban nyújtotta a legjobb teljesítményét a gárda, így pedig megnyerte a meccset és 4–2-vel lezárta a párharcot, a következő körben a Warriors lesz az ellenfele.

Morant gyenge meccse is belefért. Az arénában a mérkőzés első felében egyszer felvillantottak egy páros statisztikát, ami hangos morajlára késztette a közönséget: abban a pillanatban Anthony Edwards 16, míg Ja Morant 0 pontnál tartott. Edwards a 16 pontos első negyede után azért visszaesett, de így is eljutott 30 egységig, amivel a mérkőzés legjobb dobója lett (10/24 mezőnyből, 4/10 tripla, 5 gólpassz, 2 labdaszerzés, 2 blokk), McDaniels 24 pontig jutott 5/6 hármassal, Karl-Anthony Towns viszont nem célzott jól, 18 pontjához 19 mezőnykísérletre volt szüksége. A Memphisnél Desmond Bane 5/9, Dillon Brooks 5/6, Jaren Jackson Jr. 3/6 triplát küldött a gyűrűbe és összesen hat játékos dobott kétszámjegyű pontot, ebből öten legalább 17 egységig jutottak és Ja Morant gyengébb produkciója is belefért: az irányító csak 4/14-et hajított mezőnyből és 0/5-öt távolról, bár szétosztott 11 gólpasszt. Összességében mindkét fél 45-46 százalékkal dobott mezőnyből, a Memphis ugyanennyivel triplázott és a Minnesota 70 százalék alatti büntetőzést hozott csak össze – a nagy különbség a lepattanózásnál jelentkezett, azt 56–37-re nyerték meg Jacksonék, 17-6 volt a támadók aránya. A Wolves sajnálhatja, hogy több, előnyből kezdett negyedik negyedet is elrontott és így esett ki, az pedig szintén nem okozott túl nagy örömet a csapat számára, hogy Morant és Brooks a Wolves-logón táncolva ünnepelte a továbbjutást…

A Timberwolves legjobb dobói: Edwards 30/12, McDaniels 24/15, Towns 18

A Grizzlies legjobb dobói: Brooks 23/15, Bane 23/15, Jackson Jr. 18/9

A párharcot a Memphis Grizzlies nyerte 4–2-es összesítéssel.