BelföldSport

Ligue 1: vécépapíros balhé Bordeaux-ban; gálázott a PSG

A francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban a PSG Messi duplájával 4–0-ra győzött a Montpellier ellen, de a játéknap legemlékezetesebb eseménysorozata Bordeaux-ban történt.

Nem boldogok a bordeaux-i ultrák (Fotó: AFP)

A PSG gálázott a Montpellier otthonában. Az első félidőben Lionel Messi duplázott, és Ángel Di María is betalált. A második játékrészben Kylian Mbappé is szerzett egy gólt, így 4–0 lett a vége.

A forduló előtt utolsó helyen álló Bordeaux hazai közönség előtt lépett pályára a Loirent ellen, és nem volt benne sok köszönet. A mérkőzés előtt a stadionon kívül tiltakoztak a csapat szereplése ellen, a rendőrséget is be kellett vetni. A hazai ultrák akciója miatt az első félidőben rövid időre félbeszakadt a mérkőzés. A kapu mögötti szektorból hatalmas vécépapír-áradat indult meg a pályára, emellett egy molinóra kiírták, hogy „89 gólt kaptatok, mindannyian sz**ok vagytok”.

Les supporters Ultramarines jettent des centaines de rouleaux de papier toilette sur la pelouse du Matmut Atlantique. Le match est interrompu. #FCGBFCL pic.twitter.com/M4hM7p65h7

— France Bleu Gironde (@Bleu_Gironde) May 14, 2022

Nos, a Loirent ellen nem szedtek be egy gólt sem, ami azért volt fontos, mert így az utolsó fordulóban a csapat még kiharcolhatja az osztályozót, ha befut a 18. helyre. Igaz, erre azért nincs túl nagy esély, mivel ezt a pozíciót birtokló Metz gólkülönbsége 12-vel jobb. Tehát az utolsó körben a Metznek nagyon ki kell kapnia, a Bordeaux-nak meg sok góllal kell nyernie. Emellett a Saint-Étienne-nek is buknia kell…

A franca másodosztály küzdelmei már véget értek, az első helyezett Toulouse mellett az Ajaccio jutott fel egyből az élvonalba. Az Auxerre, a Paris FC és a Sochaux a playoffban reménykedhet még.

FRANCIA LIGUE 1

37. FORDULÓ

Bordeaux–Lorient 0–0

Lyon–Nantes 3–2 (M. Dembélé 9., Paquetá 78., Tete 85., ill. Merlin 81., Cyprien 90+3.)

Metz–Angers 1–0 (Lamkel Zé 50.)

Monaco–Brest 4–2 (Ben Yedder 44., 51., 55. az elsőt – 11-esből, Volland 71., ill. Duverne 10., Belaili 23.)

Montpellier–PSG 0–4 (Messi 6., 20., Di María 26., Mbappé 60.)

Nice–Lille 1–3 (J. Kluivert 31., ill. J. David 52., 61., T. Weah 90+5.)

Rennes–Olympique Marseille 2–0 (Bourigeaud 12., Majer 35.)

Saint-Étienne–Reims 1–2 (Mangala 12., ill. Munetsi 2., Doumbia 61.)

Strasbourg–Clermont 1–0 (Thomasson 28.)

Troyes–Lens 1–3 (Biancone 14., ill. Danso 42., Kalimuendo-Muinga 45., Klauss 71.)