BelföldSport

NHL: hosszabbítás után életben maradt a St. Louis

A St. Louis Blues hosszabbításban nyert 5–4-re a Colorado Avalanche otthonában az észak-amerikai profi jégkorongliga (NHL) rájátszásában, ezzel 3–2-re szépített a Nyugati főcsoport elődöntőjének négy győzelemig tartó párharcában – írja az MTI.

Nathan MacKinnon remeklése sem volt elég a Colorado sikeréhez (Fotó: Getty Images)

A 2019-es bajnokcsapat háromgólos hátrányból egyenlített, majd újra a denveriekhez került az előny, de a vendégek 56 másodperccel a rendes játékidő vége előtt másodszor is egalizáltak. A hosszabbításban Tyler Bozak döntött.

A Coloradóban Nathan MacKinnon karrierje második rájátszásban ütött mesterhármasával és egy gólpasszal zárt, ez volt pályafutása negyedik négypontos playoff-meccse, amivel megdöntötte Peter Forsberg klubcsúcsát.

NHL, RÁJÁTSZÁS

NYUGATI FŐCSOPORT, ELŐDÖNTŐ, 5. MÉRKŐZÉS

Colorado Avalanche–St. Louis Blues 4–5 – hosszabbítás után

Az egyik csapat negyedik győzelméig tartó párharc állása: 3–2 a Colorado javára.