BelföldSport

Tenisz: megvan az első magyar siker a budapesti tenisztornán

Bondár Anna és Udvardy Panna páros sikere révén megszületett az első magyar győzelem a 250 ezer dollár összdíjazású budapesti salakpályás női tenisztornán – közölte az MTI.

Bondár (balra) és Udvardy a második játszmától lehengerlően játszott (Fotó: MTI)

A hétfői nyitó napon az első hazai érdekeltségű mérkőzésre a Grandstandnek nevezett pályán került sor, ahol Bondárék a német Julia Lohoffal és román Laura Ioana Paarral csaptak össze. Az első szett a némileg jobban játszó ellenfélé lett, ám aztán fordult a kocka, és a mieink egy 6:0-ás játszmával egyenlítettek. Az utolsó szettet helyettesítő, 10 nyert pontig tartó döntő rövidítésben szintén a hazai duó akarata érvényesült, Lohoff és Paar a második játszmában és a tie-breakben összesen 16 labdamenetet tudott hozni.

Ami a nap folytatását illeti, a centerpályán – azaz az Asbóth József Stadionban – Babos Tímea az ukrán Katerina Baindllal, majd Stollár Fanny az ötödik kiemelt fehérorosz Aljakszandra Szasznoviccsal találkozik.

WTA-250-ES TORNA, BUDAPEST (251 750 dollár, salak pálya)

PÁROS, 1. FORDULÓ (a 8 közé jutásért)

Bondár Anna, Udvardy Panna–Julia Lohoff, Laura Ioana Paar (német, román) 5:7, 6:0, 10–3