BelföldSport

BL-selejtező: tizenegyesekkel búcsúzott a CFR Cluj

Tizenegyespárbaj után búcsúzott a labdarúgó Bajnokok Ligája selejtezőjében a román CFR Cluj, amely sokáig vezetett az örmény Pjunik ellen, de Zoran Gajics kétszer is egyenlített a jerevániaknak, akik végül a szétlövésben nem hibázva továbbjutottak.

Dan Petrescu csapata csak a Konferencialigában folytathatja (Fotó: AFP)

A CFR edzője, Dan Petrescu a fél kezdőcsapatát lecserélte a Sepsi OSK elleni Szuperkupa-vereség után is, ám az örmény bajnok is ugyanolyan szívós ellenfélnek bizonyult, mint a szentgyörgyi.

Ciprian Deac bal oldali szabadrúgása után Bismark Adjei-Boateng fejese gyors hazai vezetést jelentett, de a további helyzeteit már elpuskázta a román csapat, és a szünetig csak védekező Pjunik a második félidőben már el-eljutott a hazai kapuig. A CFR védelme végül a legvégén ingott meg, amikor egy szöglet után Zoran Gajics kiegyenlített, a hosszabbítás legelején viszont, szintén Deac passzából Claudiu Petrila lőtt elegáns gólt.

A hosszabbítás második 15 perce hozta az igazi drámát, előbb Cristian Balgradean kolozsvári kapus védte ki Hovhannesz Harutjunjan büntetőjét, majd ismét egy perccel a vége előtt egyenlített ki a Pjunik: Gajics kotort be egy kipattanót. A szétlövésben pedig már nem hibáztak az örmény együttes lövői, miközben a CFR-től Petrila a felső lécre lőtt, a csapatkapitány Camora próbálkozását pedig kivédte David Jurcsenko – így a román bajnok csak a Konferencialigában folytathatja.

BAJNOKOK LIGÁJA

SELEJTEZŐ, 1. FORDULÓ, VISSZAVÁGÓ

CFR Cluj–Pjunik Jereván 2–2 (Adjei-Boateng 6., Petrila 94., ill. Gajics 89., 119.) – 11-esekkel: 3–4

Továbbjutott: a Pjunik tizenegyesek után