BelföldSport

BL: a Qarabag várhat a Fradira; Szalai gólt fejelt, de Fener kiesett – videó

A labdarúgó Bajnokok Ligája-selejtező 2. fordulójának norvégiai visszavágóján a Bodö/Glimt 8–0-ra legyőzte az északír Linfieldet, így 8–1-es összesítéssel bejutott a harmadik körbe. Szalai Attila gólja fejelt, de a Fenerbahce hosszabbításban kiesett a Dinamo Kijevvel szemben. A Qarabag nagy meccsen 2–2-t játszott a Szabics Imrét másodedzőként foglalkoztató Zürichhel, így az azeriek 5–4-gyel továbbjutottak, és játszhatnak a Ferencvárossal.

Szalai Attila remek gólt szerzett (Fotó: Getty Images)

A Qarabag hosszabbításban 2–2-t játszott a Zürichhel, így az azeriek 5–4-gyel továbbjutottak. A Qarabag következő ellenfele az FTC lesz, miután a Fradi 4–1-re nyert a Slovan ellen Pozsonyban, és 5–3-as összesítéssel továbblépett.

A Qarabag–FTC párharc első meccsét augusztus 3-án szerdán játsszák Bakiban, a visszavágót egy héttel később Budapesten.

Szalai Attila együttese, a Fenerbahce az első meccsen 0–0-ra végzett a Dinamo Kijevvel. A visszavágó második félidejében kiállították Ismail Yükseket a török gárdából az 53. percben, és négy perc múlva már vezetett is a kijevi csapat. A hazaiak egalizálhattak volna a 70. percben, de Enner Valencia kihagyta a tizenegyest. Már-már a továbbjutást ünnepelhették az ukránok, ám a 89. percben Szalai Attila egyenlített!

Szalai Attila gólja

A hosszabbításban az ukránok még egy gólt szereztek, és erre már nem jött válasz a Fener részéről. A kijeviek így 2–1-es összesítéssel mentek tovább.

A Bodö/Glimt gyakorlatilag az első 30 percben eldöntötte a továbbjutás kérdését, mivel ekkor már 4–0-ra vezetett a Linfield ellen, ráadásul a 21. percben kiállították az egyik játékost az északírektől. A vége 8–0 lett, így a norvég együttes 8–1-es összesítéssel jutott tovább.

Nagy meglepetéssel ért véget a Malmö–Zalgiris párharc. A litvánok 1–0-ra nyertek az első meccsen, ám a visszavágót a svédek otthonában vívták. Meglepetésre a vendégek idegenben is győztek, méghozzá 2–0-ra, így a Zalgiris első litván klubként biztosan csoportkörös valamelyik európai kupasorozatban. A selejtező harmadik körében Zalgiris–Bodö/Glimt párbajra kerül sor.