BelföldSport

Revans – Thury Gábor jegyzete

Mintha a nemzeti sportban vasárnap megjelenő nyilatkozatára rímelt volna az Újpest–Ferencváros NB I-es rangadón Kristoffer Zachariassen gólja: a Vasas ellen az FTC-be góllal visszatérő középpályás arról beszélt, csapata erős, egységes, a játékosoknak nincs okuk kételkedni önmagukban.

Neki sincs, mivel a harmadik Újpest elleni találkozóján megszerezte első találatát a városi rivális ellen.

Tény, a ferencvárosi futballisták önbizalomtól duzzadó játékkal nyertek 6–0-ra, és lélekben megerősödve várhatják a török Trabzonspor elleni csütörtöki Európa-liga-csoportmérkőzést a Groupama Arénában. Ugyanakkor becsapós az ilyen gólkülönbségű siker, mert ugyan rendre elmondjuk, a derbi, az derbi, a vasárnapi meccsen csak az egyik fél futott jól – a másik hírnevéhez méltatlanul továbbra is a tabella utolsó helyén áll. A félidő állása az 1990-es Újpest–Fradit idézte, akkor Nyilasi Tiborral a kispadon 4–0-ra vezetett az FTC, a vége 5–0 lett. Az 1979-ben 7–1-es ferencvárosi sikert hozó meccsen a félidőben „csupán” háromgólos különbséget mutatott az eredményjelző (4–1).

A második játékrészben nem ütötte a vasat a vendégcsapat, a zöld-fehérek talán legjobb mostani igazolását, Adama Traorét lecserélte Sztanyiszlav Csercseszov – az első osztályban a Fradi vélhetően a B-csapatával is bajnok lenne, az Újpest ellen pedig… A vége 6–0, ilyen különbséggel még az 1932 áprilisában a T-betűs csatársorral (Táncos Mihály, Takács II József, Turay József, Toldi Géza, Kohut Vilmos) felálló Ferencváros sem győzött, „csupán” 5:0 lett az eredmény a Megyeri úton; mint 1940 novemberében a dr. Sárosi György nevével fémjelzett csapattal ugyanott. Mindkét gárda aranyérmes lett, 1932-ben, illetve 1941-ben, az előbbi kiírásban ráadásul százszázalékos eredménysorral nyert bajnokságot a Fradi.

S lehet, hogy maximalizmus, de megfogalmazhatjuk a jelenlegi Fradihoz méltó célokat: megismételni a százszázalékos bajnokságot (igaz, 1932-ben csak 22 fordulót kellett lejátszani, a jelenlegi sorozatban 33-at) és talpon maradni az El tavaszi, kieséses szakaszára.

S még valami: noha vasárnap este senki sem volt a pályán a 2010. szeptember 11-i 6–0-s Újpest–Ferencváros résztvevői közül, a zöld-fehérek méltó revansot vettek. Lehet, hogy a „6–0” nevet viselő újpesti stadionújságnak a jövőben ismét a 8–3 nevet kellene adni?

Még egy kérdés mocorog bennem – ez talán fontosabb: mi lesz veled, Újpest?

A Nemzeti Sport munkatársainak további véleménycikkeit itt olvashatja!