BelföldSport

Serie A: meglepetés – az Atalanta csak ikszelt hazai pályán

Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 6. fordulójában az Atalanta 1–1-es döntetlent játszott a Cremonesével.

Csak egy pontot szerzett az Atalanta (Fotó: AFP)

Az Atalanta egyértelmű esélyesként várta a Cremonese elleni hazai mérkőzést, hiszen a bergamói csapat négy győzelem mellett csupán egyszer játszott döntetlent. A másik oldalon már közel sem volt ilyen fényes az idénykezdés, a Cremonese egy iksszel és négy vereséggel az utolsó előtti helyen állt az ötödik forduló előtt.

A hazaiaknak sokáig kellett várni az első gólra, de a 64. percben csak sikerült megtörniük a jeget – aztán jött a VAR, amely Caleb Okoli kezezése miatt elvette a találatot, maradt a 0–0.

Tíz perccel később Teun Koopmeiners szabadrúgására Merih Demiral érkezett, s most már szabályos gólnak örülhettek az Atalanta-szurkolók. Igaz, nem sokáig, mert a 79. percben Emanuele Valeri egy kapushiba után kiegyenlítette a mérkőzés állását.

A találkozó utolsó tíz percében már egyik csapat sem tudta bevinni a döntő találatot, az Atalanta két pontot szórt el hazai pályán.

OLASZ SERIE A

6. FORDULÓ

Atalanta–Cremonese 1–1 (Demiral 74., Valeri 79.)

Később

15.00: Bologna–Fiorentina

15.00: Lecce–Monza

15.00: Sassuolo–Udinese

18.00: Lazio–Verona (Tv: Sport2)

20.45: Juventus–Salernitana (Tv: Sport2)

Hétfő

20.45:
Empoli–Roma

Szombaton játszották

Sampdoria–Milan 1–2 (Djuricsics 57., ill. Junior Messias 6., Giroud 67. – 11-esből)