BelföldSport

NFL: kiütötte a Panthers Bradyéket, a Bengals simán verte a Falconst

A Carolina Panthers hazai pályán simán legyőzte a Tampa Bay Buccaneerst az amerikaifutball-liga (NFL) 7. fordulójának vasárnap kora esti mérkőzésén, így a floridaiak irányítójával, Tom Bradyvel 2002 óta először fordult elő, hogy hét mérkőzés után negatív mérleggel áll csapata (3–4).

A Panthers elleni vereség után Tom Bradyvel 2002 óta először fordul elő, hogy hét forduló után negatív mérleggel áll csapata (Fotó: Getty Images)

CAROLINA PANTHERS–TAMPA BAY BUCCANEERS

A pont nélküli első negyed után a házigazda Panthers a második játékrészben D. J. Moore passz utáni touchdownjával szerzett vezetést, majd a térfélcserét követően Chuba Hubbard egy futással növelte a Párducok előnyét.

— NFL (@NFL) October 23, 2022

A negyedik negyedben a Tampa is feliratkozott a táblára Ryan Succop mezőnygóljával, de  egy újabb elkapással Tommy Tremble szerezte a „Nemzeti Tight End Nap” (National Tight End Day) első tight end-TD-jét, kialakítva ezzel a Carolina 21–3-as sikerét.

A Buccaneers vereségével Tom Bradyvel pedig 2002 óta először fordult elő, hogy csapata hét alapszakasz-mérkőzés után negatív mérleggel áll.

CINCINNATI BENGALS–ATLANTA FALCONS

Joe Burrow remeklésének köszönhetően a Bengals kiütötte az Atlanta Falconst. A Cincinnati irányítója az első félidőben három TD-t – közte egy 60 yardosat – és 325 yardot passzolt, a nagyszünetben pedig már 28–17-re vezettek a hazaiak, akik végül a Burrow által futott touchdownnal és az értékesített extra ponttal nyertek 35–17-re.

Igaz, a Falconsnál azért Marcus Mariota is kiosztott egy 75 yardos TD-passzt Damiere Byrdnek.

A Baltimore Ravens Gus Edwards két futott TD-jével és Justin Tucker három mezőnygóljával győzte le a Nick Chubb és a Kareem Hunt által ugyancsak két futott TD-ig, de csak két mezőnygólig jutó Cleveland Brownst.

A Dallas Cowboys pedig remek második félidei teljesítményének, illetve Ezekiel Elliottnak a két futott touchdownjának köszönhetően simán, 24–6-ra győzte le az öt labdát is eladó (két interception, három fumble) Detroit Lionst.

A Tennessee Titans pedig az első félidőben összeszedett tízpontos előnyéből kilencet meg tudott tartani a csoportrivális Indianapolis Colts ellen és 19–10-re győzött 4–2-re módosítva mérlegét.

A New York Giants szoros mérkőzést nyert meg a Jacksonville Jaguars vendégeként, hiszen Daniel Jones a Darius Slaytonnak adott TD-passza mellett maga is futott egy hatpontost, ráadásul a rúgó, Graham Gano sem hibázott, három mezőnygól mellett mindkét extrapontot értékesítette és végül a Giants 23–17-re győzte le a Jaguarst – igaz, a jacksonville-i szurkolók sem unatkoztak.

A Washington Commanders fordulatos mérkőzésen győzte le a Green Bay Packerst. A mérkőzést ugyanis az Aaron Rodgers által irányított vendégek kezdték jobban, akik Aaron Jones elkapott TD-jével és De’Vondre Campbell labdaszerzés utáni hatpontosával – és az értékesített extra ponttal – 14–3-ra is vezettek.

Aztán a Washington is belejött és Antonio Gibson és Terry McLaurin hatpontosai mellett Joey Slye két mezőnygóljával fordított a Commanders, a fővárosiaknak pedig még az is belefért, hogy a hajrában Aaron Jones és Aaron Rodgers újabb TD-t hozott össze a Green Baynek. 23–21