BelföldSport

Serie A: Mancini bombája döntött, a Roma legyőzte a Juvét

Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 25. fordulójának vasárnap esti rangadóján a Roma hazai környezetben gyűrte le a Juventust, amely tíz emberrel fejezte be a találkozót.

Mancinit ünneplik a társak, az olasz védő szépségdíjas gólt ragasztott a Juventus kapujába (Fotó: Getty Images)

Nem sok említésre méltó dolgot láthattunk az AS Roma–Juventus első félidejében, leszámítva a „zebrák” óriási lehetőségét a szünet előtt: Rabiot fejesét hatalmas bravúrral tolta kapufára Rui Patrício.

A fordulás után hasonló mederben csordogált a játék, a „farkasokat” irányító José Mourinho is cseréhez készülődött, amikor Gianluca Mancini gondolt egyet, és 21 méterről laposan a bal alsó sarokba bikázta a labdát. 1–0

A gól után percekkel egyenlíthetett volna a Juventus, de Cuadrado életerős szabadrúgása kipattant a kapufáról. A hajrában újabb kapufát könyvelhettek el a „zebrák”, ezúttal Di María szöglete kanyarodott veszélyesen, ám a kapu irányába fejelő Bremernek sem volt szerencséje.

A rendes játékidő utolsó percében a csereként beálló Moise Kean „ellopta a show-t”: a kevesebb mint egy perce pályán levő cserecsatár a gólszerző Mancini nadrágját rángatta, majd a sípszó után fenéken rúgta a római védőt – Fabio Maresca játékvezető azonnali piros lappal „jutalmazta”.

A nyolc percig tartó (eredetileg hétperces) ráadás egyetlen veszélyes torinói lövést hozott, de a labdát megfogta Patrício – a Roma 1–0-ra győzött, és jobb gólkülönbségével megelőzte a Milant a tabella negyedik helyén.

OLASZ SERIE A
25. FORDULÓ
Roma–Juventus 1–0
(Mancini 53.)
Kiállítva: Kean (90., Juventus)

KORÁBBAN
Internazionale–Lecce 2–0 (Mhitarjan 29., Lautaro Martínez 53.)
Sampdoria–Salernitana 0–0

Spezia–Hellas Verona 0–0

SZOMBATON
Fiorentina–Milan 2–1 (N. González 49. – 11-esből, Jovics 87., ill. Th. Hernandez 90+5.)
Monza–Empoli 2–1
(Ciurria 19., Izzo 67., ill. Satriano 51.)
Atalanta–Udinese 0–0