BelföldSport

La Liga: az Atlético Madrid lenullázta a Valenciát

A La Liga 26. fordulójának szombat esti meccsén az Atlético Madrid 3–0-ra győzött a Valencia ellen.

Antoine Griezmann (középen) öröme a Valencia ellen (Fotó: AFP)

Az Atlético Madrid már az első félidőben óriási fölényben játszott hazai pályán a bennmaradásért küzdő Valencia ellen. Négy nagy kihagyott helyzet után Antoine Griezmann jobb oldali lövésből szerezte meg a vezetést csapatának. A bajnokságban ebben az idényben a kilencedik gólját érte el, minden tétmeccset nézve pedig a tizediket, és van 11 gólpassza is, így kosárlabdanyelven szólva dupla duplát ért el. Amúgy a Valencia ellen már a 12. gólját jegyezte.

A vendégcsapat az első félidőben szerzett egy gólt egy nagyon szépen végigvitt kontrából, de videózás után kiderült, hogy még az akció legelején, saját térfélen történt egy szabálytalanság, amiért annullálták.

A második félidőben pedig a most már sorozatban tíz bajnokin veretlen és egymás után a harmadik sikerét arató Atlético kiütötte a Valenciát. Yannick Carrasco kényszerítő végén talált be jobbal, a csereként beálló Thomas Lemar pedig fejjel. Így győztek 3–0-ra a madridiak.

SPANYOL LA LIGA
26. FORDULÓ
Atlético Madrid–Valencia 3–0
(Griezmann 23., Carrasco 49., Lemar 67.)

KORÁBBAN
Espanyol–Celta Vigo 1–3 (Gragera 87., ill. Veiga 26., Aspas 45. – 11-esből, C. Pérez 82.)
Rayo Vallecano–Girona 2–2 (Isi Palazión 23., Trejo, 34., ill. Cigankov 29., 52.)
Almería–Cádiz 1–1
(Melero 90+7. – 11-esből, ill. Martí 49.)