BelföldSport

NBA: a Boston sztárja beérte Larry Birdöt, az OKC-é Durantet és Westbrookot

A Boston Celtics sztárja, Jayson Tatum beérte a klubcsúcsot eddig tartó Larry Birdöt és idénybeli 39., legalább 30 pontos meccsével vette ki a részét csapata Sacramento Kings elleni 132–109-es idegenbeli sikeréből az észak-amerikai profi kosárlabdaliga (NBA) magyar idő szerinti szerdai játéknapján.

Jayson Tatum beérte Larry Birdöt (Fotó: Getty Images)

A Keleti főcsoportban második Boston a második félidőben vette át a mérkőzés irányítását, így hiába zárt tripla duplával (16 pont, 13 lepattanó, 12 assziszt) a Sacramento litvánja, Domantas Sabonis, a hazaiak nem tudták felvenni a versenyt a Celticsszel, melynél Tatum 36–8–4-es, Jaylen Brown 27–5–4-es, Derrick White pedig 20–7–11-es mutatóval zárt.

— NBA (@NBA) March 22, 2023

Az Oklahoma City Thunder végig kiélezett mérkőzésen győzött 101–100-ra a Los Angeles Clippers otthonában. A találkozó legjobbja pedig az OKC-től az egyetlen 30 pont felett záró játékosként Shai Gilgeous-Alexander lett, aki 31 ponttal, hét lepattanóval és négy gólpasszal fejezte be a mérkőzést, ezzel a klub történetének harmadik olyan játékosa lett Russell Westbrook és Kevin Durant után, aki egy idényben legalább 40 mérkőzésen eléri a 30 pontot. A találkozón a hazaiakból hiányzott a jó egyéni teljesítmény, Kawhi Leonard 21–6–5-ös mérlege vagy éppen Paul George alábbi, szemetgyönyörködtető zsákolása ellenére.

SGA dropped a 30-piece in the Thunder W.

: 31 PTS, 7 REB, 4 AST

He joins Russ and KD as the only Thunder players with 40 or more 30+ point games in a season. pic.twitter.com/yPssGvouui

A házigazda Brooklyn Netsnél hiába zárt Day’Ron Sharpe (20–11–0) és Spencer Dinwiddie (19–5–11) is dupla duplával, a csapat simán, 115–109-re kikapott otthon a Donovan Mitchell (31–5–3) által vezérelt Cleveland Cavalierstől.

Az Atlanta Hawks pedig Trae Young dupla duplájával (30–3–12) győzte le 129–107-re a liga utolsó helyén álló, s 16 győzelme mellett 57. vereségét elkönyvelő Detroit Pistonst.

Trae Young dropped 30 PTS and 12 AST in the Hawks win  pic.twitter.com/MQbstOyg0p

A Hawks sztárja a mérkőzés után nagyszerű gesztust tett, s cipőjét az Atlanta egyik fiatal lelkes rajongójának adta át.