BelföldSport

PL: Jamie Vardy mentett pontot a Leeds ellen a Leicesternek

Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 33. fordulójának kedd esti mérkőzésein sokáig úgy tűnt, mindhárom találkozón 1–0-s hazai siker születik, végül azonban a Leicester a vendégek közül egyedüliként pontot szerzett a Leeds otthonában – a Wolves meglőtte második gólját is, így csak az Aston villa nyert 1–0-ra.

Vardy egyenlít (Fotó: Getty Images)

Az Aston Villa Tyrone Mings 21. percben szerzett szöglet utáni szép fejes góljával szerezte meg a három pontot hazai pályán a Fulham ellen, ezzel sorozatban 10. bajnokiján maradt veretlen. Unai Emery csapata feljött az Európa-liga-csoportkörös szereplést érő ötödik helyre, megelőzve a Tottenhamet, amelytől kisebb csoda lenne, ha csütörtökön éppen a Manchester United ellen előzne vissza… A Fulham pontszerzéssel matematikailag bebiztosíthatta volna helyét az élvonalban – ez most elmaradt, ám hozzá kell tenni, hogy a londoniakat nem fenyegeti a kiesés veszélye. 1–0

A kiesés ellen harcoló csapatok meccsén a Leeds a Leicestert fogadta. A hetedik percben egy szöglet után Youri Tielemans (Leicester) óriási bombagólt lőtt, ám a játékvezető les miatt nem adta meg. Szűk negyedóra múlva megszerezte a vezetést a Leeds, Luis Sinisterra idénybeli ötödik bajnoki gólját jegyezte, miután az ötösről befejelte Jack Harrison jobbról érkező beadását. A 23 éves kolumbiai szélső áprilisban remek formába lendült: minden második meccsén betalált, ám e jó széria valószínűleg nem folytatódik, mivelhogy érintett bő tíz perccel a gólja után megsérült, és le kellett cserélni. Az utolsó tíz percre fordulva a labdát egyre többet birtokló és veszélyesebb helyzeteket kidolgozó vendégek gyors kontra végén, Jamie Vardy góljával egyenlítettek. 1–1

A Wolverhampton a Crystal Palace elleni mérkőzés 94. percében büntetőből szerzett góljával (Sam Johnstone kapus messziről bevetődve letalpalta Pedro Netót, az eset miatt megítélt tizenegyest Rubén Neves értékesítette) rontotta el a kedd esti sormintát: az volt a hazai csapat második találata, ezzel pedig egyedüliként szerzett egynél több gólt a játéknapon. 2–0