BelföldSport

Férfi vízi BL: Vámosék kiütötték a Jug Dubrovnikot

Kiütéses győzelmet aratott Vámos Márton csapata, a görög Olympiakosz a horvát Jug Dubrovnik ellen a férfi vízilabda Bajnokok Ligája belgrádi nyolcas döntőjének 5–8. helyért rendezett helyosztóján. A magyar válogatott játékos két gólt szerzett. Az első elődöntőben a házigazda Novi Beograd ötméteresekkel verte a spanyol Barcelonetát, így bejutott a döntőbe, ahol az olasz Pro Recco vagy a görög Vuliagmeni meccsének győztesével csap össze.

Vámos Márton két góllal vette ki a részét az Olympiakosz kiütéses sikeréből (Fotó: Nemzeti Sport)

Nem bízta a véletlenre a horvát Jug Dubrovnik elleni helyosztót a belgrádi nyolcas döntő első mérkőzésén a házigazda Novi Beograddal szemben 13–11-es vereséget szenvedő görög Olympiakosz.

Vámos Mártonék kiválóan kezdtek, az első negyedet 4–0-ra nyerték, majd a nagyszünetben 7–1-re húztak el és a fordulás után sem csökkentették az iramot, ennek köszönhetően pedig 11–1-ről várták a negyedik negyedet.

A záró felvonást ugyan a Jug 4–3-ra megnyerte, de ez csak kozmetikázásra volt elég, a két gólig jutó Vámos csapata simán, 14–5-re nyert, így pénteken az olasz Brescia és az FTC mérkőzésének győztesével csap össze az ötödik helyért.

A görögöket legyőző házigazda a spanyol Barceloneta ellen folytatta a nyolcas döntőt, s alaposan egymásnak is feszültek a felek a fináléba jutásról döntő találkozón, hiszen az első negyed csak egy-egy gólt hozott. A katalánok a második felvonást bár 4–2-re nyerték, ezt a különbséget a harmadik nyolc percben eltüntették a szerbek. A kiélezett végjátékban viszont nem jutottak dűlőre a felek, végül 8–8-as rendes játékidőt követően ötméteresekkel a Novi Beograd jutott döntőbe.

VÍZILABDA
FÉRFI BAJNOKOK LIGÁJA, NYOLCAS DÖNTŐ (Belgrád)
Az 5–8. helyért

Jug Adriatic Dubrovnik (horvát)–Olympiakosz (görög) 5–14 (0–4, 1–3, 0–4, 4–3)

ELŐDÖNTŐ
Barceloneta (spanyol)–Novi Beograd (szerb) 8–8 (1–1, 4–2, 1–4, 2–1) – ötméteresekel: 8–9