BelföldSport

Bajnokok Ligája: A Ferencváros egy már megnyert meccsen játszott döntetlent a Molde ellen!

Komoly fogadkozások előzték meg a mai FK Molde – Ferencváros Bajnokok Ligája play – off mérkőzés első fordulóját, de a végén a Fradi tudott a visszavágóra lépéselőnybe kerülni.

A mérkőzés előtt a kezdőcsapatból ezalkalommal kimaradó, a Dinamo Zagreb ellen 2. percben vezetést szerző csapatkapitány, Lovrencsics Gergő nyilatkozott az M4 Sportnak, ahol elmondta hogy a Fradi önbizalommal telve érkezett meg Norvégiába, minden játékos maximálisan felkészült a találkozóra és mindenképp szeretnének előnnyel ráfordulni a BL csoportkör előtti utolsó mérközésre.

A Ferencárosra még egy nagyon kemény meccs vár a Groupama Arénában(Fotó: NSO)

20:57-kor felcsendült a Bajnokok Ligája himnusz, amelyet Fradi játékos 25 éve hallhatott utoljára pályán. A Ferencváros kezdőcsapatában négy változás volt a Dinamo Zagreb elleni felálláshoz képest, míg a Molde ugyanazzal a csapattal futott ki a pályára, amely egy hete a Qarabag ellen vért izzadva jutott tovább. A mérkőzés első pár perce az ismerkedésről szólt, aztán jött a „szokásos” gyors FTC gól, Botka Endre beadása után Frank Boli lőtte közelről a hálóba a labdát a 7. percben. Álomkezdés a Fraditól! A folytatásban is a Ferencváros volt kezdeményezőbb és pontosabb. Az első sárgalapot Aursnes kapta Boli visszahúzásáért a 10. percben, ebből a mozdulatsorból is jól látszott, hogy a Molde a gyorsan bekapott gól után nehezen tudott higgadt maradni.Az első negyed óra végén alakította ki első komolyabb helyzetét a Molde, James fejese ment a kapu mellé egy kisebb Ferencvárosi védelmi zavar után. Ekkor érezhetően egy sebességfokozattal feljebb kapcsolt a norvég csapat. Többet birtokolták a labdát, azonban a Fradi védelem rendre magabiztos maradt. Érezhető volt ekkor, hogy a Molde mellett a Fradi legnagyobb ellenfele ezen a meccsen műfű.A félidő felére teljesen kiegyenlítetté vált a találkozó, próbálkozások mindkét oldalon, felesleges kockázatot egyik csapat sem vállalt, a Molde kapujára elsősorban Botka beadásai voltak veszélyesek. A félidő végére a Fradinak voltak komolyabb próbálkozásai, az utolsó tíz percben már labdabirtoklásban is jóval ellenfele fölé nőtt, de az eredmény nem változott, így teljesen megérdemelten vezetett a félidőben a Ferencváros 1-0 arányban.

Boli gyors góljával vezetett a Ferencváros a félidőben 1-0 arányban (Fotó: NSO)

A második félidőre csere nélkül érkeztek a csapatok és az első percekben minden ugyanúgy folytatódott, ahogy az első félidőben befejeződött, főként mezőnyben zajlott a játék. Aztán ahogy az első félidőben, pont ugyanígy a 7. percben, Botka beadásából ezúttal Uzuni fejelt gyönyörűen kapura 11 méterről mintaszerű mozdulattal. Ezzel már 2-0 volt a mérközés állása a Ferencváros javára. Gyors válaszként egy jobb oldali szöglet után James fejelt kapura, akit Somalia hagyott üresen. Dibusz ugyan beleért, de védeni nem tudta. Szépített a Molde, 1-2 volt ekkor az állás.

Myrto Uzuni a Dinamo Zagreb után a Molde ellen is betalált. (Fotó: fradi.hu)

A gyors gólok után megérezte a vér szagát a Molde, amely a 64. percben Eikrem révén kiegyenlített a magyar bajnok ellen. A 70. percben frissített a Ferencváros, Somalia helyett Sigér Dávid lépett pályára, majd a 73. percben Bolit váltotta a Fradi legértékesebb játékosa, Zubkov. A 75. percben a VAR-t vette igénybe a játékvezető, amikor úgy tűnt, hogy Haratin kezét érte a labda. A percekig tartó videónézés után a döntés: nem volt kéz. Miután Fradi magára húzta ellenfelét, a 83. percben Ellingsen révén a Molde megfordította a meccset. A 85. percben ismét kezezés, ezúttal a másik oldalon, a VAR megtekintése után büntetőt ítélt a spanyol játékvezető. Haratin állt a labda mögé és egyenlített. A meccs utolsó perceire Isael is beállt, az elfáradt Tokmacot váltotta. A játékvezető 6 perc hosszabítást jelzett. A ráadásban is a mezőnyben zajlott a játék, ám az eredmény nem változott, így a Ferencváros egy már megnyert meccset hozott le döntetlenre, amely önmagában nem rossz eredmény, de egész biztosan nagyon kemény meccs vár a Fradira jövő hét kedden a Groupama Arénában. Az „előny” megvan, már csak be kell jutni a Bajnokok Ligájába.