BelföldSport

Roland Garros: a magyar teniszezők meccsei az 1. körben – ÉLŐ

Kezdetét veszi a francia nyílt teniszbajnokság, vagyis a Roland Garros női és férfi egyes versenyének főtáblája. Az első forduló nyitányán Udvardy Panna, Fucsovics Márton és Bondár Anna is pályára lép.

Fucsovics jól kezdett a Roland Garroson (Fotó: Getty Images)

TENISZ
• ROLAND GARROS
10.30:
1. forduló (Tv: Eurosport1)
11.00: 1. forduló (Tv: Eurosport2)
19.30: 1. forduló (Tv: Eurosport1)

ROLAND GARROS, PÁRIZS (49 600 000 euró, salak)
NŐI EGYES, 1. FORDULÓ
Irina Szimanovics (fehérorosz)–Udvardy Panna 6:7 (6–8), 6:3, 6:1

Később
18.25 körül:
Bondár Anna–Irina-Camelia Begu (román, 27.)

FÉRFI EGYES, 1. FORDULÓ
Fucsovics Márton–Hugo Grenier (francia) 6:3, 5:7 (élő)

UDVARDY PANNA HÁROM JÁTSZMÁBAN KIESETT

Udvardy Panna és Irina Szimanovics mérkőzésének első öt játéka egyaránt bréket hozott. 3:2-es Udvardy vezetésnél aztán a magyar játékos hozni tudta az adogatását, majd 4:2-nél ismét brékelt. A fehérorosz azonban nem engedte ki a kezéből a játszmát, két játszmalabdát hárítva egyenlített (5:5), majd fordított (5:6), de Udvardy a szerváját hozva rövidítésre mentett. Ott ellenfelének 6–4-nél két szettlabdája is volt, de Udvardy zsinórban négy pontot nyerve 8–6-tal elvitte a szettet. 7–6

A második játszma is két brékkel indult, majd 2:2 után Szimanovics ismét elvette Udvardy adogatását. Ekkor nem gondoltuk volna, hogy 24 éves teniszezőnk adogatóként nem nyer már játékot a meccsen. Pedig így történt…

Szimanovics folyamatosan brékelni tudott, (Udvardy csak fogadóként nyert game-et), így a második szettet 6:3-mal, a harmadikat pedig 6:1-gyel abszolválta.

A modul betöltése eltarthat néhány másodpercig…