BelföldSport

Vizes vb: Szabó Szebasztián a második idővel elődöntős 50 gyorson!

Szabó Szebasztián kiváló úszással a második legjobb idővel továbbjutott az 50 méter gyors előfutamaiból a fukuokai vizes világbajnokságon. Női 200 háton Szabó-Feltóthy Eszter és Burián Katalin is továbbjutott.

Szabó kiválóan kezdett 50 gyorson (Fotó: MTI)

A 13 futamos selejtező utolsó menetében induló Szabó a második lett az ausztrál Cameron McEvoy mögött, és összesítésben is a második legjobb idővel jutott a délutáni elődöntőbe.

A 21.67-es eredmény élete második legjobbja, az egyéni csúcsa 21.60.

„Ez volt a terv, nagyon jól sikerült, főleg a tavalyi döntős időhöz képest. Ugyan nem készültünk az ötven pillangóra, de kicsit nehéz volt feldolgozni, hogy ott nem sikerült. Itt mindenképpen szerettem volna javítani” – nyilatkozta az MTI-nek Szabó.

A TOVÁBBI, MAGYAR ÉRDEKELTSÉGŰ SZÁMOKRÓL

NŐI 200 HÁT

Szabó-Feltóthy Eszter a futamában a 2. helyen végzett 2:10.38-as idővel, ezzel a kilencedik helyen bejutott a legjobb 16 közé.

Burián Katalin, is folytathatja 2:11.94, ötödik lett a futamában, és a 16. helyen éppen bekerült az elődöntős mezőnybe.

„A hatodik napja már ez a világbajnokságnak, én viszont most versenyeztem először. Ennek megfelelőn még nem igazán tudtam, mire számítsak. A futamom nem volt olyan erős, így tudtam velük tartani a lépést, délután pedig megpróbálok magamból mindent kiadni” – mondta az MTI-nek Szabó-Feltóthy Eszter.

Burián Katalin az MTI-nek elárulta, bőven tartalékolt, de nem gondolta volna, hogy éppen csak becsúszik majd az elődöntőbe: „Azt érzékeltem, hogy jó helyen vagyok, ki is engedtem a végén, jól is jöttem, de eléggé meglepett az idő. Délután ez sokkal jobb lesz, de majd kiderül, hogy az mire elég, hiszen azért érzem, hogy nem úsztam még más számokat eddig, jövőre mindenképpen szeretnék százon is indulni”.

FÉRFI 100 PILLANGÓ

Márton Richárd 52.31-et úszott, ezzel a 27. helyen végzett.

„Azért jó lett volna még egyet úszni, de ez most így sikerült, most a legfontosabb a váltó” – nyilatkozta közvetlenül a futama után az MTI-nek a 23 éves magyar versenyző.

Eredetileg Kós Hubert is indult volna, de nem vállalta az indulást, mert délután elég jó éremeséllyel döntőzik 200 háton, és ezért tartalékolja az energiáit.

NŐI 800 GYORS

Fábián Bettina az ötödik helyen végzett a futamában 8:39.63-as idővel, ezzel összesítésben a 24. helyen végzett.

Késely Ajna a hatodikként csapott a célba a futamában 8:28.23-as eredménnyel, ezzel összesítésben a tizedik lett. Ezt jelenti, hogy második tartaléknak jelölték, tehát ha ketten visszalépnek, akkor mégis úszhat a döntőben. Azonban ennek elég kicsi a valószínűsége.

FÉRFI 4X200-AS GYORSVÁLTÓ

A Németh Nándor, Márton Richárd, Holló Balázs, Rasovszky Kristóf összeállítású csapat 7:11.57-et úszott, ezzel a 15. helyen végzett.