BelföldSport

Jégkorong: Horváth Bálint három, Horváth Milán egy pontja a Brianconban

Horváth Bálint három, Horváth Milán pedig egy pontot szerzett, csapatuk, a Vas Márton irányította Briancon pedig 6–4-re győzött a vendég Nice ellen a francia jégkorong-bajnokság pénteki játéknapján.

Horváth Milán (Fotó: Dömötör Csaba, archív)

Horváth Bálint együttese első és utolsó találatát ütötte, a harmadikat pedig előkészítette, így 12 találkozó alatt hét pontot (3 gól, 4 assziszt) gyűjtött. Horváth Milán a negyedik brianconi gólnál működött közre, és ez volt a második gólpassza a szezonban.

A Briancon 4 győzelemmel és 8 vereséggel a nyolcadik helyen áll.

A szlovák bajnokságban a popradi Vay Ádámnak nem volt szerencséje a Slovan Bratislava otthonában. A bő kilenc perc alatt három gólt kapott, lecserélték, csapata pedig 7–2-re kikapott Pozsonyban. A HK Poprad a tizedik helyen áll.

Csányi Karol együttese, a Zvolen (Zólyom) ugyanakkor jó formában van, második a tabellán, miután 6–3-ra verte a vendég Besztercebányát (Banska Bystrica). A válogatott csatár megszerezte idénybeli első pontját, amikor gólpasszt adott a végeredményt beállító emberhátrányos találatnál.

Erdély Csanád csapata, a dán Esbjerg szétlövéssel verte 2–1-re a vendég Sönderjyskét, a csatár a büntetőjét elhibázta. Az Esbjerg 6-6 győzelemmel és vereséggel a hatodik.