NB I: Mezőkövesd–Debrecen élőben az NSO-n!

A labdarúgó NB I 12. fordulójában a Mezőkövesd 2–1-re megverte odahaza a Debrecent.

Mezőkövesd Zsóry FC–Debreceni VSC 2–1 (Cseke 4., Cseri 10., ill. Bárány 25.)
Mezőkövesd, Városi Stadion, 2119 néző. Vezette: Csonka
Kiállítva: Pillár (81., Mezőkövesd)

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Hétközi meccs után érkezett szombaton Mezőkövesdre a Debreceni VSC, amely az NB II-es ETO FC Győrt búcsúztatta kedden szoros mérkőzésen a Mol Magyar Kupában, míg a hazaiak egész héten erre a bajnokira készülhettek. Ritán fordul elő, hogy az edzők ugyanazt a tizenegyet küldik pályára kezdőként, mint amit egy héttel korábban, de most ez történt.

Azt nem lehetett egyik csapattól sem várni, hogy ostromot indít ellenfele kapuja ellen, de erre Cseke Benjamin cáfolt rá, ugyanis már a negyedik percben húsz méterről, jobbal, óriási lövéssel zúdította a labdát a bal felső sarokba! Mezőkövesden egyébként több találkozón is előfordult, hogy a kezdés után vezetést szerzett a csapat, úgyhogy a „hagyomány” nem szakadt meg ezúttal sem. Molnár Gábor növelhette volna az előnyt, de 12 méterről, jobbal a jobb felső sarok mellé lőtt. A tizedik percben megérezhették a debreceniek, hogy ezen a meccsen komoly baj lehet, ugyanis Cseri Tamás a balösszekötő helyéről, ballal 22 méterről a bal alsóba bombázott – szóval a hazaiak szempontjából le is lehetett volna fújni a mérkőzést…

A korábban sokat kritizált középpályások lerendezték a találkozót, megadták az alaphangot, kapaszkodhatott a Debrecen. A hazaiak bátran, magabiztosan alakították akcióikat, a DVSC tompának tűnt. Sztefan Drazsics késett le egy lépéssel Cseke Benjámin beadásáról, majd Dzsudzsák Balázs 26 méteres szabadrúgása után a labda a lécet érintve került az alapvonal túlra.

A 25. percben szépítettek a vendégek, Ferenczi János beadását követően Bárány Donát tíz méterről, elvetődve fejelte a labdát a jobb felső sarokba. Ezzel ismét nyílt lett a meccs, és ennek fényében a félidő hátralévő részében a Debrecen többet támadott.

A szünet után tíz perc telt el, amikor Ferenczi János az oldalhálóba bombázta a labdát, majd Cseri Tamás 12 méteres lövését követően védett Megyeri Balázs. Tíz perccel a vége előtt Dzsudzsák Balázs mérkőzéslabdát rontott, ugyanis hat méterről az égbe lőtt, ráadásul az is növelhette a debreceniek egyenlítési esélyeit, hogy Pillár Róbert megkapta a második sárga lapját, mehetett is az öltözőbe, így borítékolni lehetett, hogy az utolsó tíz perc pokolian nehéznek ígérkezik a Mezőkövesd számára.

A kék-sárgák a nagy nyomást átvészelték, így tehát másodszor nyertek hazai pályán, és ez a hat pont rengeteget számíthat majd a végelszámolásnál. Az pedig érdekes kérdés, hogy a Debrecen vajon miért nem tud győzni idegenben. 2–1