BelföldSport

Osztrák hokiliga: kevésen múlott, hogy felálljon háromgólos hátrányból a Volán – videó

Két harmadnyi játék után kevesen gondolták, hogy izgalmas lesz a Hydro Fehérvár AV19 és a Vorarlberg mérkőzése, hiszen a második játékrész végén már háromgólos hátrányban volt a magyar csapat. Kiss Dávid együttese mindent megtett azért, hogy kiegyenlítsen, két gólt szerzett egymás után, de 3–2 után egy kiállítás megpecsételte az együttes sorsát, a végén üreskapus gólt lőttek az osztrákok és 4–2-re legyőzték a Raktár utcában a tabellán harmadik Volánt.

A MÉRKŐZÉSRŐL BŐVEBBEN IDE KATTINTVA OLVASHAT!

JÉGKORONG
OSZTRÁK LIGA (ICEHL)

Hydro Fehérvár AV19–Pioneers Vorarlberg (osztrák) 2–4 (0–1, 0–2, 2–1)
Székesfehérvár, 2541 néző. V: Zrnic (szlovén), Ofner (osztrák), Durmis (szlovák), Váczi D.
FEHÉRVÁR: O. Roy – Fournier, T. Campbell / Stipsicz, PHILLIPS 1 / Kiss R., Atkinson / Vokla – Terbócs, McGauley 1, Leavens / Leclerc, Bartalis I., Laberge / Magosi B., HÁRI J. (1), Kuralt / Vértes, Németh K., Mihály Ákos. Edző: Kiss Dávid
VORARLBERG: MADLENER – Podlipnik, KIRICHENKO 1 (1) / Korecky, Bull (1) / Reinbacher, Mussbacher / Zitz – van Nes, Owre, N. Pastujov / MAVER 1, Lacroix 1, Metzler / Macerzynski (1), Lebeda, Spannring 1 / O. Maier, Wernicke, M. Pastujov. Edző: Dylan Stanley
Kapura lövések: 39–29. Emberelőny-kihasználás: 2/0, ill. 3/1
MESTERMÉRLEG
Kiss Dávid:
– Több mint elég lehetőségünk volt ahhoz, hogy megnyerjük ezt a találkozót, de képtelenek voltunk betalálni. Ez jelentette a két csapat között a különbséget. Az emberelőnyeinket sem használtuk ki, az ellenfél kapusa nagyszerűen védett. Vasárnap nyerni akarunk.
Dylan Stanley: – A szurkolóinknak élvezetes meccs volt, nagyon jó ebben a csarnokban játszani, kiváló a hangulata. Kicsit fáradt volt a csapatom a pénteki meccsünk miatt. Izgalmas lett a mérkőzés vége, ha az okokat keresem, akkor elsősorban a kapusteljesítmény miatt nyertünk.