Sport

Cicipasz feltámadása csak az egyenlítésre volt jó, összejött a Nadal-Djokovic döntő

A világelső Novak Djokovic thrillerbe illő mérkőzésen, öt játszmában, 6:3, 6:2, 5:7, 4:6, 6:1-re legyőzte Sztefanosz Cicipaszt a francia nemzetközi teniszbajnokság férfi egyesének elődöntőjében.

A találkozó sokáig úgy tűnt, hogy sima 3-0-val fog zárulni, miután a világelső játszi könnyedséggel hozta az első két játszmát, viszont a görög ellenfele felszívta magát a harmadik szettre. Ebben 5-4-nél már a meccsért szerválhatott Djokovic, amikor elkezdte tovább hergelni magát Cicipasz azt ismételgetve, hogy „munka, munka, rengeteg munka”.

A munka nem is hiányzott, hihetetlen erőket mozgósított Cicipasz és hárította a meccslabdát, majd brékelt és behúzta ajátszmát. A negyedik játszmában folytatódott a kőkemény küzdelem, előbb Djokovic brékelt, majd Cicipasz, végül 4:5-nél tehetetlen volt a világelső, így ötödik, mindent eldöntő szettre volt szükség.

Cicipasz viszont eddigre már teljesen kifáradt a csatában, így aztán Djokovic simán leütötte a pályáról és csaknem négyórányi küzdelem végén bejutott a döntőbe, ahol Rafael Nadal vár rá. Amennyiben a finálét is megnyeri a szerb, a 18. Grand Slam-serlegét nyeri, Nadal a 20. GS-sikerére hajt.

A férfi egyes fináléja Nadal és Djokovic között vasárnap 15 órakor kezdődik, a két sztár párharcában utóbbi vezet 29-26-ra.