BelföldSport

Férfi kézi El: Szitáék két góllal nyertek Bartókék otthonában

A férfi kézilabda Európa-liga negyeddöntőjének első mérkőzésen a Szita Zoltánt foglalkoztató lengyel Wisla Plock két góllal, 33–31-re diadalmaskodott a Bartók Donátot alkalmazó svájci Kadetten Schaffhausen otthonában.

Izgalmas meccsen nyertek a kék-fehér lengyelek (Fotó: eurohandball.com)

A Wisla szerezte ugyan a mérkőzés első gólját, ám a hazaiak nem adták magukat valami könnyen, sőt, a félidő közepén a vezetést is átvették – a szünet előtti percekben viszont már ismét a lengyeleknél volt az előny. Sőt, a vendégek már néggyel is megléptek, a félidőben viszont ismét szoros eredményt mutatott a tábla: 19–18 a Plocknak.

A második félidőben ismét meglépett négy, majd a játékrész közepére hat góllal is a vendégcsapat, amelyben bő hét perccel a vége előtt a három gólig jutó Szita Zoltán a harmadik kétpercesét is megkapva kizárták.

Az utolsó percekre a hazaiak sikeresen visszazárkóztak, s kétgólos vereséget szenvedtek, a svájciaknál Bartók Donát két gólt szerzett.

FÉRFI KÉZILABDA EURÓPA-LIGA

NEGYEDDÖNTŐ, ELSŐ MÉRKŐZÉS

Kadetten Schaffhausen (svájci)–Wisla Plock (lengyel) 31–33 (18–19)

Bartók Donát (Schaffhausen) két gólig jutott; Szita Zoltán (Wisla) három gólja mellett az 53. percben harmadik kétperces büntetését kapta, így őt kizárták.

Nexe (horvát)–GOG (dán) 32–27