BelföldSport

Darts: Price nyert, Smith kiesett Blackpoolban

Befejeződött a darts World Matchplay 2. fordulója Blackpoolban. A másodikként kiemelt Gerwyn Price továbbjutott, ám a harmadiknak rangsorolt Michael Smith elbúcsúzott a további küzdelmektől.

Price is továbbjutott (Fotó: PDC)

Danny Noppert egészen kiváló játékkal lepte meg Daryl Gurneyt. A holland könnyedén nyert 11–4-re 102.36-os körátlag mellett, miközben az északír 94.69-en maradt, ami szintén szép adat, de ellenfele számaihoz képest alacsony. Noppert 61.1 százalékos kiszállózása szintén kiemelkedő teljesítmény.

— PDC Darts (@OfficialPDC) July 20, 2022

José de Sousa sírt, amikor Rob Cross-szal megölelték egymást kettejük meccsének végén. A portugál nagyon megkönnyebbült, miután 11–8-ra legyőzte a korábbi világbajnokot. Mind a ketten zseniálisan játszottak, de De Sousa egy picivel jobban. Pedig az angol körátlaga és a kiszállóátlaga is jobb volt valamivel, de a portugál jobban fogyasztotta a tömeget, és életében először bejutott a World Matchplay negyeddöntőjébe.

Gerwyn Price is ugyanilyen különbséggel, 11–8 győzte le Dave Chisnallt. Ők sem játszottak rosszul, de De Sousáék meccsének színvonalától elmaradtak.

Michael Smith egy nyílra volt a tökéletes, kilencnyilas legtől a Dirk van Duijvenbode elleni párbajban, de az angol a D12-öt elhibázta. Amúgy a holland volt a jobb, magasabb körátlaggal és jobb kiszállózással 11–7-re győzött.