BelföldSport

US Open: a harmadik szett rövidítésében is félbeszakadt Babosék meccse

Babos Tímea mérkőzése sokadszor is félbeszakadt csütörtökön az amerikai nyílt teniszbajnokság selejtezőjének második fordulójában.

Babos Tímea mérkőzése hat és fél óra után sem ért véget (Fotó: Getty Images, archív)

A világranglistán 200. Babos Tímea a hazai közönség előtt szereplő Fiona Crawleyval (731.) találkozott, aki az előző körben Jani Rékát búcsúztatta. A döntő szettben a magyar játékosnak labdái voltak a 4:0-hoz, de ellenfele 3:2-re feljött, amikor eleredt az eső. Háromórás szünet következett, majd további kisebb megszakításokkal jutottak el a rövidítésig (6:6). Ebben 5–5 volt az állás, amikor ismét csapadékosra fordult az idő New Yorkban, és a mérkőzésvezető úgy döntött, hogy elnapolja a meccset. A találkozó csaknem hat és fél órája zajlik, a „nettó” játékidő pedig 2 óra 49 perc, folytatás magyar idő szerint 18 óra körül.

A 30 éves Babos legutóbb egyéniben 2020-ban indult a US Openen, akkor a főtábla első fordulójában búcsúzott.

A selejtezőben három győzelem kell a főtáblára kerüléshez.

A US Open jövő héten kezdődő főtáblás küzdelmeiben alanyi jogon Fucsovics Márton (58.), Marozsán Fábián (83.), a védett ranglistával induló Balázs Attila, valamint Udvardy Panna (124.) képviseli a magyar színeket.

US OPEN, NEW YORK (65 millió dollár, kemény)