BelföldSport

Ekl: Fontos, ha nem nyerünk, legalább ne veszítsünk! – Dejan Sztankovics

Egy pontot szerzett a Genk otthonában (0–0) a Ferencváros, Dibusz Dénesnek akadt bőven védeni valója, de a kapufát nemcsak a hazaiak, hanem Kwabena Owusu révén a magyar bajnok is eltalálta. Az Európa-konferencialiga F-csoportjában három kör után három csapatnak is – Ferencváros, Genk, Fiorentina – öt pontja van, Dejan Sztankovics elégedett a csütörtök esti idegenbeli döntetlennel.

Dejan Sztankovics (Fotó: MTI)

Nagyot küzdött a Ferencváros. A Genk otthonában voltak meleg pillanatok Dibusz Dénes kapuja előtt, a magyar válogatott kapusnak többször is nagyot kellett védenie, de az FTC állta a sarat, és nem kapott gólt a belga topcsapat otthonában. A magyar csapat a Fiorentina otthonában elért 2–2-es döntetlen után Belgiumból is elhozott egy pontot, Dejan Sztankovics is úgy érezte, nagyot harcolt ezen az estén a csapata.

„Minden egyes pontot meg kell becsülni Európában – felelt a lapunk kérdésére Dejan Sztankovics a mérkőzést követő sajtótájékoztatón. – Fontos, ha nem nyerünk, legalább ne veszítsünk! Ezt is meg kell tanulnia egy csapatnak. Kőkemény mérkőzés volt, taktikailag is nagyon figyelni kellett a részletekre. Persze, jó lett volna győzni, de a Genk nagyon gyors csapat, vannak kifejezetten veszélyes, érdekes futballistái. Nem ez volt a legjobb mérkőzésünk, de a végsőkig harcoltunk, hiszen rengeteg szurkoló elkísért bennünket ezúttal is, miattuk is harcoltunk, küzdöttünk.”

A Ferencvárosnak problémát okozott, hogy a védelmet meg kellett bontani a félidőben, Ibrahim Cissé megsérült, Botka Endrének sárga lapja után jobb volt lecserélni. Dejan Sztankovics azonban nem esett kétségbe, és szóba került az is, hogy Sigér Dávid lövése után akár gólt is szerezhetett volna. Vajon Dejan Sztankovics játékos korában belőtte volna-e a helyzetet?

„Tíz éve abbahagytam a labdarúgást, úgy nézek ki, mint egy testőr. Sigér Dávid mindenesetre remekül futballozott, tisztelem a játékát. Két hét múlva a Genk látogat hozzánk, egyelőre nem tudom megmondani, hogy akkor nagyobb kockázatot kell-e vállalnunk.”

A játékosok a lefújást követően térdre támaszkodva fújtattak, alaposan elfáradtak, az Európa-konferencialiga F-csoportjában három kör után három csapatnak is – Ferencváros, Genk, Fiorentina – öt pontja van.

„Ez nem Európa-konferencialiga erősségű csoport, sokkal inkább Európa-liga. A mostani egy pont teljesen rendben van!”

A Genk az utolsó percekre tíz emberrel maradt a pályán, miután a csereként beálló csatár, Toluwalase Arokodare hátulról csúnyán letalpalta Mohammed Abu Fanit. A Ferencváros, és 350. nemzetközi kupamérkőzésén ponttal távozott a Genk otthonából, legközelebb november 9-én lép pályára az Európa-konferencialigában, akkor a belga csapat látogat Budapestre.

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

EURÓPA-KONFERENCIALIGA, CSOPORTKÖR
3. FORDULÓ
F-CSOPORT
Genk (belga)–Ferencváros 0–0
Genk, Cegeka Arena, 10 000 néző. Vezette: Sztavrev (északmacedón)
GENK: Vandevoordt – Daniel Munoz, McKenzie, Cuesta, Arteaga – Paintsil (Ait el-Hadzs, 89.), M. A. Galarza, Heynen, el-Hannusz – Baah (Sor, 75.), A. Zeqiri (Arokodare, 75.). Vezetőedző: Wouter Vrancken
FTC: Dibusz – Botka (Ben Romdan, a szünetben), S. Mmaee, I. Cissé (Abena, a szünetben), C. Ramírez (Pászka, 82.) – Abu Fani, Sigér – Makreckis, Zachariassen (K. Owusu, 65.), Marquinhos – Pesics (Lisztes, 73.). Vezetőedző: Dejan Sztankovics
Kiállítva: Arokodare (90+3.)

A csoport másik mérkőzésén
Fiorentina (olasz)–Csukaricski (szerb) 6–0 (Beltrán 6., 10., Ikoné 29., Sottil 66., Martínez Quarta 73., Maxime Lopez 83.)
Kiállítva: Szubotics (36., Csukaricski)